2. Elizabeth’in Nişan Yüzüğünün Hikayesi

24.12.2022
117
2. Elizabeth’in Nişan Yüzüğünün Hikayesi

2. Elizabeth’in Nişan Yüzüğünün Hikayesi Kraliçe 2. Elizabeth’in 250.000 Dolarlık pırlanta nişan yüzüğünün bilinmeyen ama çok dokunaklı hikayesini sizlerle paylaşacağız.

Kraliçenin kendine ait pek çok mücevher olmasına rağmen, mücevherlerden biri olan nişan yüzüğü, onun için özel bir değere sahipti. Bu nişan yüzüğünün tasarımı, Kraliçe 2. Elizabeth’in kocası Prens Philip tarafından geliştirildi ve birkaç önemli dokunuş eklendi.

2. Elizabeth'in Nişan Yüzüğünün Hikayesi

2. Elizabeth’in Nişan Yüzüğünün Hikayesi

Kraliçe Elizabeth’in Pırlanta Nişan Yüzüğünün Tarihi

Kraliçe 2. Elizabeth ve Edinburgh Dükü Prens Philip ilk olarak 1934’te Philip’in kuzeni Yunanistan ve Danimarka Prensesi Marina’nın düğününe katıldıklarında gençken tanıştılar. Daha sonra evlenme kararı aldıklarında Prens Philip, Majestelerine platin ve pırlantalardan yapılmış muhteşem bir nişan yüzüğü takdim etti.
Bu nişan yüzüğü merkezde 10 küçük elmasla çevrili 3 karatlık yuvarlak bir kesim pırlanta olan bu yüzük göz kamaştırıyordu.

Philip, daha önce Kraliçe Victoria’nın torunu olan annesi Battenberg Prensesi Alice’in sahip olduğu bir tacın birkaç taşını kullanarak yüzüğe daha derin bir anlam kattı. Bilindiği üzere, Prenses Alice bu tacı Rus İmparatoru II. Nicholas ve kendi teyzesi olan İmparatoriçe Alexandra Feodorovna’dan bir düğün hediyesi olarak almıştı.
Prens Philip, kuyumcu Philip Antrobus ile birlikte dünyanın en ikonik mücevherlerinden bazılarını ortaya çıkarmıştır. İngiliz Metro gazetesine göre bu nişan yüzüğünün günümüz standartlarına göre maliyeti yaklaşık 257.000 dolar.

2. Elizabeth'in Nişan Yüzüğünün Hikayesi

2. Elizabeth’in Nişan Yüzüğünün Hikayesi

Başka Bir Efsanevi Nişan Yüzüğünün Hikayesi

Kate Middleton, efsanevi nişan yüzüğü alan bir başka kraliyet üyesidir. Bu yüzük de yine nişanlısının annesiyle olan ilişkisi sayesinde oldukça özel ve kıymetli olarak kabul edilmektedir. Bu yüzük şuan ki Kral olan Prens Charles tarafından nişandan sonra Prenses Diana’ya verilen yüzüktür.
Başlangıçta İngiltere’nin en eski kuyumcu evlerinden biri olan Garrard & Co. tarafından yapıldı. Beyaz altın yüzük, 14 küçük pırlanta ile çevrili 12 ayar oval kesim safir ile ayarlanmıştır. Yüzüğün günümüzde ki değeri ise 500.000 $ olduğu ifade edilmektedir.

Oyla post
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status