Açık Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

30.11.2022
254
Açık Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Açık Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir? hemen hemen çoğu saç rengi ve tipi için bu rengi elde etmek mümkündür. Tüm renkleri kapsayan bir renk olması nedeniyle, renk vurguları arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Açık karamel saç rengi bazı saç renklerinde tam olarak istenilen renge ulaşılamayabilir. Bu nedenle saçınızın rengine bağlı olarak, istenen sonuçları elde etmek için kuaföre bu işlemleri yaptırmanız gerekebilir.

Açık Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Açık Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

 

Açık Karamel Rengi Hangi Tür Saçlarda En İyi Görünümü Verir?

Saçının tamamını karamel renge dönüştürmek isteyenler için küçük bir bilgi verelim. Açık karamel rengi hangi tür saçlarda en iyi rengi verir? Tarzında bir soruya cevap olarak, karamel rengi genellikle, kısa ila orta saçlarda en iyi görünümü verir, uzun bukleleri olanlar bu çok altın rengi kahverengi rengi fazla baskın bulabilirler, diyebiliriz. Çok koyu uzun saçları olanlar, saçlarına boyut ve ilgi eklemek için ince ila orta genişlikte karamel vurgularını tercih edebilirler. Daha açık renkli saçlar, genellikle saçın en üst tabakasının altına yerleştirilen karamelli vurgularla iyi görsel sonuçlara ulaşabilirler.

Açık karamel saç rengi için saçınızı evde boyamayı planlıyorsanız, karamel, açık altın kahverengi veya koyu sarı olarak etiketlenmiş yüksek kaliteli bir saç boyası tercih etmelisiniz. Boyayı paketin içinde yer alan uygulama talimatına göre uygulayın ve durulayın. Evde kullanılan saç boyalarının çoğu, kutunun gösterdiğinden biraz daha koyu olma eğilimindedir. Çoğu karamel saç renginde, aslında aradığınız renkten bir ton daha açık bir boya seçmek en doğrusu olabilir. Doğal renginiz çok açık veya çok koyu ise, uygun işleme süresini belirlemek için boyamadan önce bir iplik testi yapmak yardımcı olabilir. Bu uygulama, rengin çok parlak veya çok koyu olmamasını sağlamaya yardımcı olacaktır.

Açık Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Açık Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

 

Kızıl Saçlar Nasıl Karamel Rengine Dönüştürülebilir?

Doğal olarak kızıl saçlarınız varsa, karamel rengine çevirmek biraz ekstra çalışma gerektirebilir.
Doğal kızıl saç, tipik olarak karamel rengine dönüşmesi en zor olanıdır. Her iki renk de iki farklı tonun çok sıcak versiyonları olduğundan, kızıl saça daha fazla sıcaklık eklemek onu istenmeyen bir gölgeye dönüştürebilir. Bu durumda, kızıl saçları karamel rengine dönüştürmek için genellikle bir kuaföre görünmek ve orada bu işlemi yaptırmak en iyisidir. Çoğu durumda, karamel tonu elde etmenin en iyi yolu nötr veya hatta hafif küllü kahverengi veya koyu sarı bir rengin uygulanması olacaktır. Doğal rengin sıcaklığı, boyadaki soğuk tonları nötralize eder ve genellikle istenen rengi verir.

Açık Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Açık Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Çok Koyu Kahverengi veya Siyah Saçlar Nasıl Karamel Rengine Dönüştürülebilir?

Çok koyu kahverengi veya siyah saçları olanların karamel saç rengi elde etmek için bir kuaföre gitmeleri gerekebilir. İstenilen karamelin tonuna bağlı olarak, boyayı uygulamadan önce doğal renginizin bir kısmını kuaför tarafından değiştirmeniz gerekebilir. Bu işlem, ağartıcı kullanımını gerektirdiğinden, rengi profesyonel bir kuaförün yapması çok daha iyi sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır. Saçınızda zaten boya varsa, saçınızda hangi renk olursa olsun, bir kuaföre gitmeniz en doğrusu olabilir. Genel olarak, zaten boyanmış saçlar, evde yapılan saç boyama kitinde belirtilen rengi vermez.

Açık Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Açık Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

 

Karamel Saç Rengi Tonu Nasıl Seçilir?

Bu kadar çok karamel saç rengi seçeneği ile size en uygun tonu bulmak zor olabilir.
Karamel saç rengi tonu nasıl seçilir? Sorusunun cevabı için önce, saç renginin daha hafif bir tonunu isteyip istemediğinizi kendinize sorun. Eğer öyleyse, karamel-sarışın vurguları tercih etmek isteyebilirsiniz. Zengin bir renk istiyorsanız ancak daha açık veya daha koyuya gitmek istemiyorsanız, saçınız doğal olarak açık renkliyse bal veya baharat tonunu, saçınız doğal olarak kahverengiyse altın kahverengi rengini tercih edin.
Açık karamel saç rengi ile ilgili hala ne istediğinizden emin değilseniz, denge çok önemlidir. Doğal saç renginizi, alt tonunuzu ve göz renginizi dikkate alın. Her zaman bir kuaföre tavsiyelerini sorabilirsiniz.

Oyla post
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status