BEYNAM ORMANLARI

22.11.2022
95
BEYNAM ORMANLARI

Doğa ile doya doya vakit geçirmek istiyor musunuz? O halde Beynam Ormanları ile bu fırsat kaçmaz. Yeşilin pek çok  tonunu bir arada bulacağınız kuş cıvıltılarını, oksijen dolu  ağaçların sizleri hoş bir esinti ile karşılayacağı Beynam ormanların’da  tarihten kalan izleri de oldukça kolay bir şekilde fark edebilirsiniz. Çünkü Beynam ormanları eski Roma hamamlarına ev sahipliği yapmıştır. Sizler de sevdikleriniz ile birlikte hafta sonu kaçamağı yapmak istiyorsanız Ankara’nın  Bala İlçesi’nde  yer alan Beynam ormanları siz kıymetli macera severleri beklemektedir. Beynam ormanları 1966 yılında koruma altına alınmıştır.

Ormanın içerisinde kır gazinosu, piknik alanları, yürüyüş  patikaları,  çocuk oyun alanları, lavabolar, ailecek mangal keyfi yapacağınız barbekü alanları ve resim terasları bulunur.Orman adını yakınlarında bulunan Beynam Mahallesi’nden almıştır. Bu eşsiz doğada toplamda 419 bitki türünü bir arada görebilme fırsatı yakalayabilirsiniz. Peki Beynam ormanlarında neler yapılabilir? Gelin aşağıda maddeler halinde inceleyelim.

BEYNAM ORMANLARI

BEYNAM ORMANLARI

Beynam Ormanları’nda Atatürk  ve Kültür Evi

Beynam Ormanları

Beynam Ormanları

Beynam ormanları Ankara’nın Bala İlçesi’nde yer alır.  Genellikle karaçam ağaçlarının oldukça yoğun olduğu bu mis gibi doğada akciğerlerinize oksijen depolamaya ne dersiniz?. Yüz ölçümü 1601 hektar olarak bilinen ormanın denizden yüksekliği ise 1200-1521 metre olarak ifade edilmiştir.

Beynam Ormanları Ankara’nın Bala İlçesi’nde   Cumhuriyetimizin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk  konaklaması ile oldukça gurur verici bir tablodur. Bunun yanı sıra TSK Güçlendirme Vakfı ile   Balalılar Kültür  ve Yardımlaşma Derneği ‘’ Beynam Atatürk  ve Kültür Evi’’ restore edilmiştir. Eğer Ankara’nın Beynam İlçesi’ne yolunuz düşerse mutlaka bu güzel ve özel yeri ziyaret etmenizi özellikle önermekteyiz.

Beynam Atatürk Ormanı

BEYNAM ORMANLARI

BEYNAM ORMANLARI

Oyla post
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status