Çay Ağacı Yağı Kreminin Cilde Faydaları

04.12.2022
91
Çay Ağacı Yağı Kreminin Cilde Faydaları

Çay Ağacı Yağı Kreminin Cilde Faydaları Çay ağacı yaprakları içilen bir bikri olmakla beraber çay ağacı yağı kreminin cilde faydaları oldukça fazladır. Bu ağaç türünün çoğu Avustralya ülkesine ait olup 200 kadar çalı ve yeşil ağaçtan oluşmaktadır. Bu yapraklar kaynatılmakta ve çaya benzeyen sıcak bir içecek üretilmektedir. Çay ağacı kendinden üretilen çay ve kremi ile oldukça yararları olan bir bitkidir. Antiseptik özelliğinin olması ciltteki bakterilerin tedavisinde kullanılmasına olanak sağlamaktadır. Birçok kozmetik ürünlerde de yaygınlaşmakta olan çay ağacı özlü kremler ciltteki problemlerin ortadan kalmasına yardımcı olmaktadır. Bu bitkiden üretilmekte olan krem yüzyıllardır çeşitli cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılmakta ve tercih edilmektedir.

İltihap giderici özelliği olan bu krem iltihapları yok etmektedir. Ciltteki küçük kesiklerin enfekte olmasını sağlayarak birçok hasatlığın tedavi edilmesini sağlamaktadır. Mantar hastalıklarına da iyi gelen bu krem ile cilt üzerinde çıkan çıbanlar yok edilmektedir. Ciltteki tahriş ve şişme durumlarına da iyi gelmektedir. Çay ağacı yağı kremi hastalıklar için kullanılır mı? sorusunun yanıtı bu noktada önemli olmakla beraber birçok cilt sorununa iyi geldiğini söylemek mümkündür. Sinek ve böcek sokmalarından sonra ortaya çıkmakta olan kaşıntı ve kızarıklıkların yok olmasına yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda çay ağacı yağı kremi sedef hastalıklarının olumsuz etkilerini de en aza indirmektedir.

Çay Ağacı Yağı Kreminin Cilde Faydaları

Çay Ağacı Yağı Kreminin Cilde Faydaları

Çay Ağacı Yağı Kremi Nasıl Kullanılır?

Çay ağacı yağı kremi ne amaçla ve hangi bölgeye uygulanacağına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Yani akne ve sivilce için kullanılacaksa cildin bol su ile yıkanması gerekmektedir. Daha sonra cildi kurutup kremi uygulamalısınız. Grip, nezle, öksürük ve bronşit içinse kaynar su içine 6 – 7 damla çay ağacı yağı damlatarak kafanızı sokup buhar banyosu yapmalısınız. Ayak mantarı içinse ilk olarak mantar olan bölgelere yağ sürülebilir. Diğer yöntem ise suyun içine bir iki damla yağ damlatarak gargara yapabilirsiniz. Ancak suyu yutmamaya özen göstermelisiniz. Çay ağacı kremi yağı nasıl kullanılır? diyenler için yanıt şikayete ve uygulanacak olan bölgeye göre farklılık göstermektedir. Bu yüzden oldukça dikkatli ve özenli olmakta fayda vardır.

Çay Ağacı Yağı Kreminin Cilde Faydaları

Çay Ağacı Yağı Kreminin Cilde Faydaları

Çay Ağacı Yağının Zararları Var Mı?

Çay ağacı yağı cilde direkt olarak uygulandığı için çoğu kişi çay ağacı yağının zararı var mı? sorusunu merak etmektedir. Kişiden kişiye değişmekte olan bu durum karşısında bazı ciltlerde alerjik reaksiyonlar oluşabilmektedir. Bu yüzden kullanmadan önce doktora danışmakta fayda olmaktadır. Çay ağacı yağının birçok faydası bulunsa da çocuklar için kullanılması önerilmemektedir.

Yağ, krem ve tedavi ürünleri her bünye için farklı sonuçlar doğuracağı için kullanmadan önce iyice araştırılmalı ve her durum göz önünde bulundurulmalıdır. Bu tarz ürünler kullanılmadan önce sağlıksal açıdan bir doktora görünmek gerekir. Sonuç olarak çay ağacı yağı kreminin cilde faydaları birçok şekilde ifade edilse de dikkatli kullanmakta fayda vardır.

Oyla post
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status