Çikolata Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

07.12.2022
281
Çikolata Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Çikolata karamel saç rengi en çok beyaz tenli kadınların sıkça tercih ettiği bir saç tonudur. Kadınlar saçlarına bakmayı, boyamayı ve şekilden şekle sokmayı oldukça severler. Ancak yapılan işlemler zaman zaman saçları yıpratabilir. Çikolata Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?, beyaz tenli kadınların tercih ettiği bir saç rengi olsa da esmer ve çikolata rengi tene sahip kadınlara da yakışır. Bu saç renginin içerisinde bakır ve kahverengi bulunmaktadır. Genellikle orta boy ve uzun saçlı kadınlara çok yakışan bir renktir. Koyu rengin içerisinde bulunan ışıltı ile saçlar ön plana çıkar. Ayrıca kabarık olmayan ve elektriklenmeyen saçlar için oldukça ideal bir saç boyasıdır.

Çikolata karamel rengi koyu saçlı kadınların rahatlıkla tercih edebileceği bir renktir. Ayrıca oryel adı verilen saç açıcıyı kullanmaya gerek yoktur. Boyanın içerisinde bulunanlar saçın çikolata karamel olmasını sağlar. İlk boyamada renk kendini göstermeyebilir. Bu durum tüm saç renkleri için geçerlidir. Dolayısı ile saçın belirli aralıklarda en az 3 kere aynı boya ile boyanması şarttır. Özellikle saç rengi açık olan kadınların da sıkça tercih ettiği bir renktir.

Çikolata Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Çikolata Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Çikolata Karamel Saç Rengi Nasıl Yapılır?

Çikolata karamel rengi hem koyu saçlar hem de açık saçlar için uygun bir renktir. Tüm saçın aynı renkte olmasını istemiyorsanız röfle tercih edebilirsiniz. Klasik röfle tekniğinde saç diplerinden saç uçlarına kadar aynı boya ile paketleme uygulanır. Bu işleme “Röfle” adı verilmektedir. Röfle yaparken saçlardan ince ince alınır ve boyanır. Eğer saçınızın tamamını çikolata karamel rengine boyatmak istemiyorsanız röfle yaptırabilirsiniz. Ayrıca koyu veya açık saç rengine sahip kadınlar röfleyi evde de uygulayabilir. Bu işlemi röfle yapan iyi bir kuaförde yapılması önerilmektedir.

Saçını ilk kez çikolata karamel saç rengi yapacak kişiler için tek seferlik boyama yetersiz olacaktır. Saçınızın tamamıyla çikolata karamel renginde görünmesini istiyorsanız muhakkak 3’den fazla boyamanız gerekmektedir. Çoğunlukla 2-3 hafta da 1 kez boyanması önerilmektedir. Bu sayede yaklaşık bir buçuk ay sonra saç tamamen çikolata karamel olarak görünecektir.
Çikolata karamel saç rengi bakım açısından kadınlar tarafından en çok tercih edilen saç rengidir. Saç boyasının uzun süre kalması için özel boyalı saçlar için şampuanlar, saç kremleri veya serumlar kullanılmalıdır. Boyalı saçlar için yapılan bakımlar saçın yıpranmasını ve boyanın uzun süre saçta kalmasını sağlar.

Çikolata Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Çikolata Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Çikolata Karamel Saç Rengi En Çok Kimlere Yakışır?

Çikolata karamel rengi en çok beyaz tenli kadınlara yakışıyor. Aynı zamanda bronz tenli ve çikolata tenli kadınların da sıkça tercih ettiği bir saç tonudur. Cildi pürüzsüz, yüz yapısı belirgin ve gri göz rengine sahip kişilere en çok yakışan saç rengidir. Bu saç rengi özellikle yüz hatlarını ortaya çıkarmaktadır. Yüzün yorgun görünmemesi için yapılacak makyaj oldukça önemlidir. Kalıp gibi sürülen pudra, rimel, parlatıcı ruj, turuncu ya da pembe allık çikolata karamel saç rengi ile oldukça uyumlu bir makyaj stilidir.

Çikolata Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Çikolata Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

 

Çikolata Karamel Saç Rengine Sahip Ünlüler 

Günümüzde çoğu ünlü kadın çikolata karamel rengi ile dikkat çekmeyi istiyor. Özellikle çikolata karamel rengini tercih eden ünlüler arasında Mila Kunis ve Jana Kramer bulunuyor. Özellikle bu iki ünlü isim çikolata karamel rengini en iyi taşıyan ünlülerdir. Ancak bu ünlülerin yanı sıra çikolata karamel saç rengini kullanan en ünlü isim Adriana Lima’dır. Herkes tarafından tanınan Adriana Lima, uzun yıllardır bu rengi kullanıyor.

Oyla post
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status