Cilt Lekelerine Ne İyi Gelir?

26.12.2022
131
Cilt Lekelerine Ne İyi Gelir?

Özellikle kadınların çok daha fazla dikkat ettiği ve farklı yöntemler uyguladığı cilt lekelerine ne iyi gelir? Yaşlanma, güneş ışınları ya da çevre kirliliği gibi nedenlerden dolayı meydana gelen cilt lekeleri büyük bir sorun haline gelmektedir. Bu sorunlara çözüm bulabilmek için pek çok farklı ürün ve yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler içinde yer alan en önemli ürünler şunlardır;

Limon Suyu

Ciltte yer alan lekelere en iyi gelen doğal ürünlerin başında limon gelmektedir. İçinde yer alan bol oranda sitrik asit ölü hücrelerin atılmasına ve yeni hücrelerin oluşmasına yardımcı olmaktadır. Bu yöntemi uygulamak çok daha kolay olup limon suyu ve pamuk topları kullanılmaktadır.

Karbonat

Ciltte yer alan lekeleri gidermeye çalışırken bu lekelerin yeniden oluşmasını önleyen özelliğe sahip olan karbonatı haftada birkaç defa ıslatılan cilde serpiştirilerek uygulanabilir. Uygulama sonrası 5 dakika kadar beklenmeli ve sonrasında ılık suyla durulanmalıdır.

Elma Sirkeli Tonik

Elma sirkesi ciltte bulunan lekelerin rengini açarak azalmalarına yardımcı olmaktadır. Elma sirkesi tonik her gün yatmadan önce rahatlıkla kullanılması mümkün olmaktadır. Pamuk topları ile elma sirkesini cilde uygulanabilir. Gece yatarken tonik yıkanmamalıdır.

AloeVera Maskesi

Aloevera yenilenmeye yardımcı olan bir özelliği bulunan şifalı bitkiler arasında yer almaktadır. Yanık, çatlak ya da akne izlerinin tedavisi sırasında çok daha fazla kullanılmaktadır. Aloevera özü cilde uygulanarak yarım saat bekletilmesi yeterli olacaktır. Daha sonra ılık su ile yıkanmalıdır.

Salatalık

Genel olarak salatalık cildi dinlendiren ve hücrelerin yenilenmesine yardımcı olarak lekelere iyi gelen bir özelliğe sahip olmaktadır. Dilimlenen salatalıklar cilt üzerine yerleştirilerek yarım saat kadar bekletilmeli ve daha sonrasında durulama yapılmasına gerek yoktur.

Portakallı Peeling

Portakallıpeeling kabuklarının dış yüzeyi cilde değecek bir şekilde yerleştirilmeli ve bir süre bekletilmesi gerekmektedir. Daha sonra durulama işlemi yapılmalıdır.

Keten Tohumu Maskesi

Cilt lekelerine ne iyi gelir? Keten tohumu vücutta pek çok faydası bulunmasının yanı sıra cilt lekeleri için kullanılan en iyi çözüm yolu olmaktadır. Bu ürün su ile karıştırılmalı ve maske halinde bir bez yardımı ile cilde uygulanmalıdır.

cilt lekelerine ne iyi gelir

cilt lekelerine ne iyi gelir

Oyla post
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status