Cilt Tipi İçin Kontür ve Fondöten Nasıl Seçilir?

Cilt Tipiniz İçin En Uygun Kontür ve Fondöten Nasıl Seçilir?;Kişisel bakım eserleri içinde, ciltte aranan eşsiz formu ortaya koyan makyaj eserleri ortasında fondöten ve kontür birinci sıralarda yer alıyor. Cildin

09.02.2023
134
Cilt Tipi İçin Kontür ve Fondöten Nasıl Seçilir?

Cilt Tipi İçin Kontür ve Fondöten Nasıl Seçilir? Kişisel bakım eserleri içinde, ciltte aranan eşsiz formu ortaya koyan makyaj eserleri ortasında fondöten ve kontür birinci sıralarda yer alıyor. Cildin kusursuz bir görünüme sahip olması ismine tercih edilen kontür ve fondötenler hem içeriği hem de uygulaması bakımından geniş bir skala barındırıyor. Pekala cilt tipiniz için en uygun model nasıl bulunur?

Cilt Tipi İçin Kontür ve Fondöten Nasıl Seçilir?

Cilt Tipi İçin Kontür ve Fondöten Nasıl Seçilir?

Eşsiz Bir Cilt Tonu İçin Hakikat Fondöteni Seçin

Cilt makyajının en değerli öğesi denebilecek fondöten, geniş renk skalası ve çeşitleri ile öne çıkıyor. Kontür, bb krem, bronzer ya da makyaj sabitleyici üzere eserler içinde yer alan fondötenlerde alt ton ve bitiş rengi seçimi çok değerli. Hem cilt formu hem de alt ton-bitiş ahengi, fondötenlerde düzgün bir sonuç verebilir. Kapatıcı fondöten eserlerde alt tonlar içinde nötr, soğuk, sıcak üzere tonlar yer alıyor. Herkes makyaj konseptine, tercih ettiği renk seçimine nazaran fondöten alabilir.

Fondötenlerde düzgün bir sonuç için, bitişin de hakikat seçilmesi gerekiyor. Aydınlık, mat ve canlı bitişe sahip fondöten modelleri bayanların tercihi. Likit forma sahip olan fondötenlerde kapatıcılık düzeyi orta, hafif ve yüksek olarak tercih edilebilir. Güneş ışınlarının ağır olduğu periyotlarda SPF, yani güneşe karşı müdafaa faktörü de kıymetli. SPF 15, 20 ve 30 düzeyinde fondötenleri bu manada tercih edebilirsiniz. Fondöten renklerinde ise en çok tercih edilenler bej, pembe ve kahverengi denebilir. Bu da makyaj şeklinize, giysi stilinize nazaran size bağlı bir seçim. Kalıcı ve nemlendirici özellikler barındırabilen fondöten modelleri, vegan içerik de sunuyor.

Cilt Tipi İçin Kontür ve Fondöten Nasıl Seçilir?

Cilt Tipi İçin Kontür ve Fondöten Nasıl Seçilir?

Kusursuz Görünümün Kahramanı: Kontür

Makyaj eserleri içinde kontür zımnî kahramanlar ortasında denebilir. Yüzü boyutlandıran kontür modelleri davetlerde, özel günlerde makyajların son dokunuşu sayılabilir. Yüz sınırlarını argümanlı bir formda vurgulayan kontürler, makyajı ön plana çıkarmak isteyenlere hitap ediyor. Kontür çeşitleri içinde stick kontür ve set kontürler tercih edilebilir. Kremsi yapısıyla kolay uygulanabilen kontür modellerinde renklere geldiğimizde dark, light ve medium seçimleri yapılabilir. Bronzerlara nazaran daha kolay uygulanabilen kontür çeşitleri, paket olarak da tercih edilebilir.

En güzel makyaj için kontür seçiminde dikkat edilecek birinci bahis cilt tonundan uzak olmayan bir renk seçmek. Stick ya da kontür paleti seçerken, cilt tonundan uzak olmayan renkler tercih edilmeli. Alt tonlarına varana dek yeterli bir seçim yapmanın fark yarattığı kontür seçeneklerinde, kullanım epeyce pratik. Düzgün bir yüz makyajında yanlışsız kontür uygulamaları fark yaratır. Kaş kontür ya da elmacık kemiği kontür uygulamasında, yüzünüzü hoş bir biçimde öne çıkarabilirsiniz. Bununla birlikte çene kemiği ve burun üzere bölgelerde de kontür uygulanabilir. Sihirli bir değnek sunan kontür ile, yüz makyajında fark yaratmak büsbütün sizin elinizde.

Cilt Tipi İçin Kontür ve Fondöten Nasıl Seçilir?

Cilt Tipi İçin Kontür ve Fondöten Nasıl Seçilir?

Flormar’da kontür ve fondöten modelleri ortasında cildiniz için en uygun modelleri bulabilir, online satış mağazasında internete özel indirimlerle satın alabilirsiniz.

Oyla post
ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status