Çocuğa Ateş Düşürücü Kaç Saat Arayla Verilmeli?

23.11.2022
115
Çocuğa Ateş Düşürücü Kaç Saat Arayla Verilmeli?

Çocuğa Ateş Düşürücü Kaç Saat Arayla Verilmeli? Anne ve babalar, çocuğu ateşlendiği zaman çok fazla korku duyabiliyor. Özellikle çocuğun ateş seviyesinde her saat daha da fazla şekilde artış yaşanmaya başlanması korkuyu daha fazla yukarılara doğru tırmandırmaya neden oluyor. İşte tam bu esnada önem arz eden konulardan biri çocuğa ateş düşürücü kaç saat arayla verilmeli? konusu olacaktır. Ateş düşürücü kullanımı aralığının 4 saat şekilde olduğunu söylemeliyiz. Öyle ki ateş düşürücü ilacı verdikten sonra bir 4 saat kadar daha zamanın geçmesini beklemeniz gerekmektedir.

Çocuğa Ateş Düşürücü Kaç Saat Arayla Verilmeli

Çocuğa Ateş Düşürücü Kaç Saat Arayla Verilmeli?

Dönüşümlü Ateş Düşürücü Kaç Saatte Bir Verilmesi Gerekir?

Çocukların ateş derecelerinde bir azalma bir çoğalma durumları olabiliyor. Haliyle böyle bir durum yaşandığı zaman anne ve babada tam olarak ne yapacaklarını bilemez duruma gelebiliyor. Fakat bu gibi durumlar yaşandığı zaman izlenmesi gereken en doğru yollardan biri de çocuğunuzun ateşinin dengede tutulması için ateş düşürücü ilaçları kullanmasını sağlamanızdır. Parasetemol kullanımını yapacak olan çocuklar için ne kadar süre zarfında ilacı kullanması gerektiği de önemli bir konu haline gelmektedir. Kullanım süresini öğrenmek isteyenler için 4 saat bir şeklinde olmasına dikkat etmelisiniz. Bu nedenle çocuğa ateş düşürücü kaç saat arayla verilmeli? diyenlerin bu hususa olabildiğince dikkat etmeleri gerekmektedir.

Çocuğa Ateş Düşürücü Kaç Saat Arayla Verilmeli?

Çocuğa Ateş Düşürücü Kaç Saat Arayla Verilmeli?

Ateş Düşürücü İlaçlar Kusunca Yeniden Verilir Mi?

Çocuğunuza ateş düşürücü ilaç vermiş olsanız bile bir süre sonra kustuğunda, yeniden verilip verilmeyeceği de merak edilen bir konu haline gelir. Çünkü aldığı ilacı çıkartmış olduğundan dolayı doğal olarak ilacın ateş düşmesine etki de bulunması pek fazla mümkün olmayabilir. Bu nedenle burada önemli olan hususlardan biri de ateş düşürücü ilaçlar kusunca yeniden verilir mi? sorusuna cevap aranması denebilir.

Çocuğunuz kustuktan sonra aynı dozdaki ilacı yaklaşık olarak 30 dakika sonra vermeniz daha doğru olacaktır. Aynı zamanda çocuğa ateş düşürücü kaç saat arayla verilmeli? diyenler içinde en ideal olarak belirteceğimiz saat aralığının 4 saatte bir şeklinde olduğunu belirtebiliriz. Böyle bir yol izlediğiniz zaman çocuğun sağlığını da riske atma gibi bir durum yaşamamış olursunuz.

Çocuğa Ateş Düşürücü Kaç Saat Arayla Verilmeli?

5/5 - (1 vote)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status