Çocuklar Kaç Yaşında Çişini Söyler?

28.11.2022
105
Çocuklar Kaç Yaşında Çişini Söyler?

Çocukların tuvalet alışkanlığını kazanması oldukça önemli konuların başında yer almaktadır. Çocuklar kaç yaşında çişini söyler? konusunda kesinlik söz konusu değildir. Çünkü kimi çocuklar 18 aylıkken çişini söylemeye başlarken kimisinin 2 yaşını bulabiliyor. Fakat burada önemli olan konulardan biri de çocuğa tuvalet alışkanlığı kazandırmayı sağlamanız gerekmektedir. Tuvalet alışkanlığı kaç yaş aralığında olmalıdır diyenler için 1.5-3 yaş arasının ideal olduğunu söyleyebiliriz. Tuvalet eğitimine 18 aylık sonrasında başlayabilir ve çocuğunuzun artık çişini de söylemesini sağlayabilirsiniz. Fakat her bir çocuğun kas ve gelişimleri birbirinden farklı olacağından dolayı doğal olarak ne kadar sürede öğrenecek oldukları konusunda bir kesinlik yoktur.

Çocuklar Kaç Yaşında Çişini Söyler?

Çocuklar Kaç Yaşında Çişini Söyler?

2 Yaşında Olan Çocuğa Çiş Nasıl Öğretilir?

2 yaşında olan çocuğa çiş nasıl öğretilir? hangi yolları izlemeniz gerekiyor mutlaka bilmeniz gereken önemli konuların başında yer almaktadır. Yemekten önce ve aynı zamanda uyumadan önce çocuğun çişini yapmasını söyleyebilirsiniz. Çocuk, lazımlığa oturduğu zaman oraya çişini rahatlıkla yapabilecek olduğunuzu söyleyebilirsiniz. Çocuğa tuvalet eğitimi 18 aydan sonra vermeye başlarken, tuvalet eğitimi sırasında da olabildiğince sabırlı olmanız gerekmektedir. Çünkü ilk etapta dediklerinizi harfi harfiyen uygulama durumları olduğu gibi daha sonrasında yerine getirmeme hali söz konusu olabilir.

Çocuğunuz çişi geldiğini size söyleyip kendisi tuvaletini yapmaya başladığı zaman övgü dolu cümleler kurabilirsiniz. Fakat burada dikkat etmeniz gereken önemli faktörde kesinlikle abartıya kaçmamanız olacak. Çocuklar kaç yaşında çişini söyler? diye merak eden anne ve babalar için 18 aydan sonra yavaş yavaş söylemeye başlayacaktır.

2 Yaşında Olan Çocuğa Çiş Nasıl Öğretilir?

Çocuklar Kaç Günde Çiş Öğrenir?

Çiş eğitimi konusunda mümkün olduğunca sabırlı bir yaklaşım içerisinde olmaya dikkat etmelisiniz. Öyle ki anne ve baba kontrolü olmadan çocuğun çişini kolayca yapabilmesi için yaklaşık olarak 6 ay gibi bir eğitimden geçmesi de oldukça önemlidir. Tuvalet eğitiminin tamamlanma süresinin ne zaman olacağı da kişiden kişiye göre farklılık gösteren bir durum olarak öne çıkıyor. Çocuklar kaç yaşında çişini söyler? yanı sıra alacakları tuvalet eğitimlerini ne kadar süre içerisinde kavrayacak oldukları da önemlidir.

Oyla post
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status