Dünyanın En Yaşlı Kedisi Flossie

29.12.2022
117
Dünyanın En Yaşlı Kedisi Flossie

Dünyanın En Yaşlı Kedisi Flossie İlerlemiş yaşına rağmen, kedi Flossie her zamanki gibi sevimli ve eğlenceli olmaya devam ediyor. 27. doğum gününden kısa bir süre önce Flossie, dünyanın yaşayan en yaşlı kedisi olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi.

Dünyanın En Yaşlı Kedisi Flossie

Dünyanın En Yaşlı Kedisi Flossie

Şu anda 26 yaşında ve 329 günlük, yani 36 gün sonra tam olarak 27 yaşına girmiş olacak. Bu durum bir insanla yaklaşık 120 yaşına denk gelmektedir.

Guinness Rekorlar Kitabı’na göre Flossie, uzun yaşamı boyunca İngiltere’de farklı ailelerde yaşamayı başardı. Bununla birlikte kedi hala kusursuz görünmesine rağmen, işitme duyusunu tamamen kaybetmiştir ve görme bozukluğu yaşamaktadır. Ancak bunun dışında herhangi bir sağlık sorunu yoktur.

Flossie’nin şu anki sahibi Vicki Green’e göre kedi nazik bir yapıya sahip, hala oyuncu ve meraklı ve yeni çevreye hızla uyum sağlıyor.

Flossie yeni doğduğunda onu sahiplenen kadın tarafından sevgi ve ilgiyle beslendi. İlk yıllarını tipik bir kedi gibi eğlenceli ve biraz oyuncu olarak geçti. Flossie, kadın vefat edene kadar ilk sahibiyle 10 yıl yaşadı. Daha sonra hayvan kız kardeşi tarafından sahiplenildi ancak 14 yıl sonra o da öldü. Bundan ilk sahibinin kız kardeşi de vefat ettikten sonra Flossie’e onun oğlu bakmaya başladı.

Yeni sahibinin yanında 3 yıl kadar kalabilen Flossie, daha sonra farklı nedenlerden dolayı bölgede hizmet veren ve kedilerle ilgili hizmetleri bulunan Cats Protection hayır kurumuna bırakıldı.

dunyanin-en-yasli-kedisi-flossie

dunyanin-en-yasli-kedisi-flossie

27 yaşına girecek olan Flossie “en yaşlı kedi” olarak Guinness Dünya Rekoru’nu kırdı

Flossie uzun bir yaşam süresinden sonra yalnız kaldı. Ancak neyse ki kısa süre sonra, ileri yaşına rağmen bir evcil hayvan evlat edinmekten memnun olan yeni sahibi Vicki Green ile tanıştı.

Vicki Green “Flossy’nin özel bir kedi olduğunu en başından beri biliyordum. Ama evimi Guinness Rekorlar Kitabı unvanının sahibiyle paylaşacağımı hiç düşünmemiştim” dedi.

Ayrıca Flossie’nin hikâyesinin gelecekteki ve potansiyel sahiplerini daha yaşlı bir evcil hayvan almayı düşünmeye teşvik edeceğini umuyor.

Flossy yaşayan en yaşlı kedi unvanını elinde tutarken, tarihteki en uzun yaşayan kedinin adı Cream Puff. 2005 yılında öldüğünde 38 yaşında ve 3 günlüktü.

Dünyanın En Yaşlı Kedisi Flossie

Dünyanın En Yaşlı Kedisi Flossie

Sizin kediniz kaç yaşında?

Oyla post
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status