Elektro Akupunktur Nedir, Nasıl Uygulanır?

18.12.2022
116
Elektro Akupunktur Nedir, Nasıl Uygulanır?

Elektro Akupunktur Nedir, Nasıl Uygulanır? akupunktur noktalarını elektrikle uyaran ve insan vücudu üzerinde faydalı bir etkiye sahip olmasını sağlayan bir tedavi yöntemidir. Elektro akupunktur yöntemi, klasik Çin akupunkturu ile modern teknik yeteneklerin bir sentezi olarak ortaya çıkmıştır. Elektro akupunktur, akupunktur noktalarının özel elektrotlar vasıtasıyla uyarılmasına dayanan bir tanı ve tedavi yöntemidir.

Elektro Akupunktur Nedir, Nasıl Uygulanır?

Elektro Akupunktur Nedir, Nasıl Uygulanır?

Elektro akupunkturun ana görevi, çeşitli organların işlev bozukluklarının erken teşhis edilmesidir. Elektro akupunktur uzmanları, hücrelerde meydana gelen ve içlerindeki enerji dengesindeki bir değişiklikle kendini gösteren hastalık süreçlerini erken bir aşamada belirleyebileceklerine inanırlar. Elektro akupunkturun terapötik etkisi, hastalığın odağına yönlendirilen elektrik akımı ile belirlenir. Ek olarak, odak bölgesini (vücudun diğer bölgelerinde ağrılı süreçlere neden olabilen yerel doku değişiklikleri) tespit etmek için elektro akupunktur kullanılır.

Elektro Akupunktur Seviyesi Nasıl Anlaşılır?

Elektro akupunktur teşhis cihazının 0’dan 100’e kadar derecelendirilmiş ölçüm ölçeğinde ok, 50’den 65’e kadar olan değerleri gösteriyorsa, o zaman organik bozukluk yoktur. 65’ten fazla ise, iltihaplanma sürecinin varlığını varsayabiliriz. 50’den az ise, hücresel yapıdaki değişiklikler mümkündür. Ok, önce yükselir ve sonra düşerse, bu ciddi organik bozuklukların bir belirtisidir.

Elektro Akupunktur Nedir, Nasıl Uygulanır?

Elektro Akupunktur Güvenilirmi?

Elektro akupunktur tamamen güvenlidir ve herhangi bir olumsuz reaksiyona neden olmaz. Terapötik ve profilaktik etkisi, akupunktur noktalarının ve refleksojenik bölgelerin elektriksel olarak uyarılmasına dayanır.

5/5 - (1 vote)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status