Fucidin Krem Nedir ve Ne İşe Yarar?

23.11.2022
81
Fucidin Krem Nedir ve Ne İşe Yarar?

Fucidin Krem Nedir ve Ne İşe Yarar? Fucidin krem sivilcelerin ve ciltteki yaraların tedavisinde kullanılan bir üründür. Fucidin krem açık yaralar haricinde sorunlu olan bölgeye direkt kullanımı önerilir.
Fucidin kremin etken bileşenleri canlılar üzerinde kuvvetli bir antibakteriyel özelliğe sahiptir. Böylelikle ciltteki bakterileri yok ederek, ciltteki yaraların iyileşmesine katkıda bulunur.

Fucidin Kremin Faydaları

Fucidin içerdiği asitler sebebiyle cilt enfeksiyonlarını, cilt yaralarını ve ciltte oluşan sivilceleri gidermeye yardımcı olan bir kremdir. Fucidin kremin faydaları şunlardır:
Küçük yanıklar
Böcek ısırıkları
Arı sokması
Sivilce ve akneler
Siğiller
Yara izleri
Kesikler
Mantar ve iltihap
Gibi ciltte meydana gelen zararları yok etmeye yardımcı olur.

Fucidin Krem Nedir ve Ne İşe Yarar?

Fucidin Krem Nedir ve Ne İşe Yarar?

Fucidin Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Fucidin içerdiği bileşenlerden dolayı güçlü etkiye sahip olan bir ilaçtır. Bu yüzden cilt problemlerini tedavi etmenin yanı sıra bazı olası yan etkilere sebep olabilmektedir. Yan etkiler ağır ve sürekli hissedildiği takdirde kremin kullanımının kesilmesi önerilir. Aksi takdirde sağlık problemlerine yol açabilir. Fucidin kremin yan etkileri şunlardır:
Ciltte kabarma ve ya kızarıklık
Ciltte döküntü ve ya tahriş
Sürülen bölgede alerjik reaksiyonlar
Sürülen bölgede ağrı ve ya acı hissedilmesi
Gibi problemler ortaya çıkarsa ilacın kullanımı kesilmesi gerekir. Yan etkilerin devamı halinde doktora bildirilmesi gerekmektedir. Fucidin krem özellikle herhangi bir maddeye karşı alerjisi bulunan kişilerin dikkatli kullanması gereken bir ilaçtır.Fucidin Krem Nedir ve Ne İşe Yarar?

 

Fucidin Krem Nasıl Kullanılır?

Fucidin krem kullanımı doktor talimatına bağlı olarak uygulanması gerekir. Krem 7 ile 15 gün aralığında, günde 2 ve ya 3 kez sorunlu bölgeye uygulanması gerekir. Küçük miktarda kullanılması yeterli olur. Krem açık yara olan bölgeye direkt olarak uygulanmamalı ve gözle temasından korunmalıdır.
Her kişide uygulanma yöntemi aynı olmamakla beraber, kişilerin tıbbi geçmişlerini de göz önünde bulundurarak kullanması gerekir. Kişilerin kilosu, kullandığı diğer ilaçlar ve alerjilerinin olup olmaması gibi faktörler ilaç kullanımını etkileyen faktörlerdendir. Fucidin Krem Nedir ve Ne İşe Yarar?

Fucidin Krem İle İlgili Bilinmesi Gerekenler ?

Fucidin, iltihapsız ve iltihaplı bütün sivilcelerin tedavisinde kullanılır. Krem mantar ve enfeksiyon tedavilerinde kullanılabilir. Bundan dolayı genital bölgedeki mantar problemleri için de kullanılabilir. Kremin antibakteriyel özelliği bulunduğundan dolayı uçuklara da iyi gelmektedir. Ürünün bebeklerde kullanımına dikkat edilmesi gerekir. Bebekler için kullanıldığı durumlarda doktora danışılarak kullanılması tavsiye edilir. Fucidin krem ağız içindeki yaralar ve basur tedavisinde kullanılmaması gerekmektedir.

Oyla post
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status