Gri Saç Yeniden Moda Hale Geldi

Gri Saç Yeniden Moda Hale Geldi

Gri Saç Yeniden Moda Hale Geldi Gri saç tamamen doğal bir süreç olmasına rağmen her zaman moda olmamıştır. Neyse ki, son birkaç yılda gri saça karşı tutumlar önemli ölçüde değişti. Hollywood’un en büyük yıldızları da dahil olmak üzere birçok kadın, düzenli kuaför ziyaretlerini bırakıp doğal gri saç renklerini geri kazanmayı seçti. Bu tutum aynı zamanda gençlerde de önemli ölçüde kabul gördü. Birçok genç hatta orta yaştaki kişiler saçlarını gri renge boyatmayı tercih etmeye başladı.

Saçların grileşmesi sonsuz renk seçeneği, ağartıcı ve yaşlanmayı geciktirme döngüsünden çıkmanın harika bir yoludur.

Gri Saç Yeniden Moda Hale Geldi

Gri Saç Yeniden Moda Hale Geldi

Gri saçların kademeli olarak büyümesi

Birçok kişi, renklendirmeye veya başka herhangi bir yönteme başvurmadan saçlarının kendiliğinden gri hale gelmesini tercih ediyor. Saçınızı hiç boyamadıysanız bunu yapmak çok daha kolaydır çünkü tek yapmanız gereken işlemin akışına bırakmaktır. Koyu olan saçlarınız zamanla yerini gri renklere bırakacaktır.

Aslında uzun yıllardır saçlarınızı renklendirmeye çalışmış olsanız bile, gri renk saç tercihi yapmanız mümkün olacaktır. Tabii ki saçlarınızı boyattıktan sonra bile zamanla alttan gelen gri saç kökleri ile birlikte arada ki farklılık kendisini net bir şekilde gösterecektir. Keskin geçişi olabildiğince gizlemek için, yeniden büyüme döneminde, saçlarınız uzunsa geriye doğru tarayabilirsiniz.

Gri saçlar için kısa saç kesimi

Gri Saç Yeniden Moda Hale Geldi

Gri Saç Yeniden Moda Hale Geldi

Gri saçı uzatmanın en hızlı yolu kısa bir saç kesimi yaptırmaktır. Bu durumda saçlarınızı sağlıklı tutabilecek ve kısa sürede beyaz saçlara dönebileceksiniz. Bu aynı zamanda size şık bir görünüm kazandırmakla birlikte aynı zamanda tarama ve şekil verme konusunda da oldukça avantaj sağlamış olacaksınız.

Gri saçlar için renk spreyleri

Kök kapatıcı renk veren sprey, saçınıza zarar vermeden gri saçları geçici olarak kapatmanıza yardımcı olur. Saçta iyi durur, şampuan ve saç kremi ile kolayca yıkanır ve uygulanması uzun sürmez.

Profesyonel saç boyama

Gri Saç Yeniden Moda Hale Geldi

Gri Saç Yeniden Moda Hale Geldi

Beyaz saçlarınızın tamamen çıkmasını beklemek yerine kuaförde saçlarınızı griye boyatabilirsiniz. En iyi seçeneğiniz, gri saç konusunda uzmanlaşmış bir renk uzmanı bulmaktır. Saçınıza zarar vermeden yeni bir gölgeye geçmenize ve en uygun rengi bulmanıza yardımcı olacaktır.

Renklendirme ile doğal gri saça geçiş için birçok seçenek var. En popüler olanlardan bazıları, saçın yalnızca uçlarını ve orta kısmını etkileyen balyaj ve ayrıca tellerin tüm uzunluk boyunca renklendirilmesini içeren klasik uygulamadır. Bu tür boyama teknikleri, bir gölgeden diğerine yumuşak bir geçiş etkisi oluşturmaya ve maksimum doğallığa ulaşmaya yardımcı olacaktır.

Uzun saçlarınız varsa iki ayda bir uçlarını kesmenizi öneririz. Böylece saçınızı sağlıklı tutabilir, boyalı saç tellerinden daha hızlı kurtulabilir ve doğal beyaz saçlara dönebilirsiniz.

Siz saçınızı griye döndürmeyi ister misiniz?

Oyla post
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status