Hamile Olduğunuzu Gösteren 9 İşaret

13.12.2022
99
Hamile Olduğunuzu Gösteren 9 İşaret

Hamile Olduğunuzu Gösteren 9 İşaret Hamile kalıp çocuk sahibi olmak isteyen birçok anne adayı vardır. Hamile kalmak içinde çok fazla çaba sarf ederler. Bazen hamile olduğunu düşünüp test yaptırdıktan sonra sonucun negative çıktığını görünce çok büyük hüsrana uğrayabilirler. Bu yüzden de sizlere hamile olduğunuzu gösteren işaretleri derledik. Peki nasıl hamile olduğunuzu anlarsınız?

Hamile Olduğunuzu Gösteren 9 İşaret
  • Ağrılı Göğüsler

Ağrılı göğüsler, en yaygın olarak görülen semptomlardan birisidir. Bu dönemde iken meme dokusu hormonlara karşı oldukça hassas bir yapıdadır. Yumurta döllendikten sonra vücudunuzda Progesteron ve HCG seli başlar. Bu hormonlar da kan hacmini arttırarak göğüslerinizi normalden daha şiş ve ağır hissetmenize sebep olmaktadır.

  • Kramplar

Krampları regl olmadan hemen önce hissetmeniz mümkündür ama bu durum aslında implantasyon yani döllenmiş olan yumurtanın rahim duvarına yapışması tarafından tetiklenir. Sonraki dokuz ay boyunca yaşayacağınız genişlemeye hazırlık olarak rahminiz biraz gerilmiş olabilir.

  • Lekelenme

Çoğu kadınlar yaşadığı hafif olan lekelenmeleri regl ile karıştırabilmektedir. Ama bu lekelenmelerin %25’i implantasyon dönemindeki lekelenmelerdir. Eğer regliniz normal süresinde daha kısa ve ya farklı olarak geçtiğini fark etmeniz durumunda hamilelik belirtisi olabilmektedir.

  • Yorgunluk

Eğer işte çalışırken tek yapmak istediğiniz başınızı koyup uyumak ise ve ya spor salonuna gitmek, arkadaşlarınızla beraber dışarı çıkıp eğlenmek gibi günlük aktivitelerinizi yerine getirmek için yeteri kadar gücünüz yok ise vücudunuz erken hamilelik semptomlarından birini gösteriyor olabilir.

  • Göğüs Uçlarında Renk Değişikliği

Göğüsleriniz bu günlerde her zamankinden daha farklı bir görünüme sahip olabilir. Koyu renk olan göğüs uçlarınız ortalama 10. Hafta sonrasında ancak fark edilebilmektedir.

  • Mide Bulantısı

Hamile olan kadınların yüzde %85’i genelde sabahları mide bulantıları yaşar. Ama bazı kadınlar erken gebelik belirtisi olarak bu mide bulantılarını yaşamaktadır. Birden durup dururken mide bulantısı yaşıyor iseniz hamilelik belirtisi olabilmektedir.

Hamile Olduğunuzu Gösteren 9 İşaret

Hamile Olduğunuzu Gösteren 9 İşaret

  • Şişkinlik

Sürekli giydiğiniz eşyaların içine artık girememeye başladığınız zamanlar hamilelik belirtisi olabilir. Eğer oluşan şişkinlik geçmiyor ise ve regliniz gelmediyse bir test uygulamanız gerekir.

  • Daha Sık idrara Gitmek

Erken gebelikte fazla çalışan bu böbrekler daha sık idrara gitmenize sebep olabilmektedir. Vücuttaki su daha sık atılmak istenir.

  • Aşermek

Ekstra yorgun olan vücudunuz karbonhidrat talep edilir, çünkü kolaylıkla hazmedilecek ve enerji seviyenizi yükseltecektir.

Hamile Olduğunuzu Gösteren 9 İşaret

Hamile Olduğunuzu Gösteren 9 İşaret

5/5 - (1 vote)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status