İdrar Torbası İltihabı İçin Bitkisel Reçeteler

21.12.2022
131
İdrar Torbası İltihabı İçin Bitkisel Reçeteler

İdrar Torbası İltihabı İçin Bitkisel Reçeteler İdrar yolu enfeksiyonu, bakterilerin idrar yolundan vücuda girmesi sonucu oluşmaktadır. Hem kadınları hem de erkekleri ciddi anlamda etkiliyor. Peki, idrar torbası iltihabı için bitkisel reçeteler nelerdir?

İdrar torbası iltihabı için bitkisel reçeteler her zaman daha sağlıklıdır. İdrar yaparken yanma hissi ve nadir de olsa idrar da kan görmek idrar yolu enfeksiyonu’na işaret eder. Aynı zamanda bazı kişilerde mide bulantısı da görülebilir. Bu süreçte uzman hekimler çeşitli ilaçlar ile tedavi yöntemine başlar. Ancak ilaç kullanmak yerine bitkisel reçeteler denemek istiyorsanız makalemizi sonuna kadar okuyabilirsiniz.

  1. İdrar Torbası Enfeksiyonu İçin Karnabahar Kürü

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, idrar torbası enfeksiyonu için karnabahar kürünü öneriyor. Bunun için 1 adet orta boy karnabahar’ı haşlayarak hafta da 3 kez suyunu içmek olacaktır. Karnabahar kürü ile vücutta oluşan mikropların atılması sağlanır. Aynı zamanda karnabahar detoks etkili bir yiyecek olduğu için vücutta var olan zararlı maddeleri kısa sürede atar.

  1. İdrar Torbası Enfeksiyonu İçin Soğan Suyu

Doğal antibiyotik özelliği ile idrar yolu enfeksiyonu’na elveda! Antioksidan etkili olduğu için vücuttan mikropları kısa sürede atar. Enfeksiyon günlerinde sabah-akşam olmak üzere2 bardak içilmelidir. Fakat her seferinde taze olarak hazırlanması gerekmektedir.

  1. İdrar Torbası Enfeksiyonu İçin Limon

Limon ile vücutta oluşan mikropları ve bakterileri atabilirsiniz. İdrar torbası enfeksiyonu için limon kullanımı son derece önemlidir. Kısa sürede oluşan rahatsızlık sona erecektir. Bir bardak suyun içerisine limon atarak ve suyunu sıkarak içmeniz gerekiyor. Enfeksiyon ile mücadele de limon en faydalı bitkisel reçetelerden biridir.

  1. İdrar Torbası Enfeksiyonu İçin Yaban Mersini

Yaban mersini kullanımı sayesinde idrar torbası enfeksiyonu kısa sürede geçecektir. Aynı zamanda yaban mersini çayı da içebilirsiniz. İlaç etkisine sahip yaban mersini, bakteri oluşumunu önler ve idrar torbası enfeksiyonuna çok iyi gelir.

  1. İdrar Torbası Enfeksiyonu Elma Sirkesi

Elma sirkesinin içerisinde çeşitli vitaminler bulunuyor. Özellikle C vitamini sayesinde vücutta oluşan enfeksiyon atılır. Bir bardak suyun içerisine birkaç damla elma sirkesi ekleyerek için. Bu sayede idrar yolu enfeksiyonu için en iyi doğal reçete olduğunu söyleyebiliriz.

İdrar Torbası İltihabı İçin Bitkisel Reçeteler

İdrar Torbası İltihabı İçin Bitkisel Reçeteler

5/5 - (1 vote)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status