İştahsız Çocuğa Nasıl Yemek Yedirilir?

09.12.2022
108
İştahsız Çocuğa Nasıl Yemek Yedirilir?

Ebeveynleri en çok yakından ilgilendiren konulardan biri de iştahsız çocuğa nasıl yemek yedirilir? konusudur. Çocuğunuzun önüne hangi yemekleri koyarsanız koyun yemek istemiyor olabilir. İştahsız olan çocukların yemek yemesi için farklı çözüm yollarına başvurabilirsiniz. Bu çözüm yolları nelerdir diyorsanız şu yolları izlemeniz de fayda olacaktır:

*Sofraya hep birlikte oturmalısınız
*En sık yapılan hata, yemek yedirirken hadi bir kaşık daha denmesi. Bunu kesinlikle demeyin
*Çocuğunuzun yemek yemesi için ödül ya da ceza sistemine başvurmayın
*Yemekleri elleri ile yemeye başladığında kızmayın. Tam aksine elleri ile yemesine izin verin
*İştahsız olan çocuğunuz için öğün düzeni oluşturmaya çalışın

Bu adımları tek tek sorunsuz bir şekilde uygulamaya başladığınız zaman çocuklarınız, yemek yeme konusunda bir süre sonra alışkanlık kazanmaya başlayacaktır. Haliyle bu durumda bakıldığı zaman bir zaman sonra hem anne hem de baba açısından oldukça sevindirici bir durum haline gelmeye başlamış olur.

İştahsız Çocuğa Nasıl Yemek Yedirilir?

İştahsız Çocuğa Nasıl Yemek Yedirilir?

Hiçbir Şey Yemeyen Çocuk Nasıl Yemek Yiyebilir?

Çocuğunuza ne vermeye çalışırsanız çalışın bir türlü yemek yemiyor olabiliyor. Ne yazık ki bu durumun anne ve babalar açısından da fazlasıyla yorucu olmaya başlandığını söyleyebiliriz. Fakat çocuğunuz her ne kadar böyle bir davranış içerisinde olsa bile iştahsızlık çocuk nasıl yemek yer? diye bilinçli bir şekilde hareket ederseniz sonucunda mutlu olma durumunuz da çok fazla olmaya başlar. İştahsız çocuğa nasıl yemek yedirilir? kısmında yapacağınız en doğru adımlardan biri çocuğun aç olduğunu hissetmesi gerekir. Zaten çok fazla acıktığı zaman daha fazla dayanamayacak ve size acıktığını söyleyecektir. Çocuk acıkmadan ya da acıktığını söylemeden yemek yedirmeye başladığınız zaman bir süre sonra bu durumun ne yazık ki inada binmeye başlamasına yol açıyor.

İştahsız Çocuğa Nasıl Yemek Yedirilir?

İştahsız Çocuğa Nasıl Yemek Yedirilir?

Çocuğum Yemek Yemiyor, Ne Verebilirim?

Çocuğun yemek yememesine üzülüyor olabilirsiniz. Haliyle yemek yemediği zamanlarda ne verebilirim diye öğrenmek isteyen çok fazla ebeveyn bulunuyor. Çocuklarınızın tek başına yemekten, elle yemekten hoşlandığını unutmayın. Ona kahvaltılık güzel sos, tahin, pekmez gibi şeyler vererek yemesini sağlayabilirsiniz. İştah açıcı yiyecekler vererek kesilen iştahın yeniden gelmesini sağlayabilirsiniz.

İştahsız çocuğa nasıl yemek yedirilir? diyorsanız bu yolu izlemeniz de fayda olduğunu görmeye başlayacaksınız.

 

Oyla post
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status