Jawline Dolgusu Nedir Jawline Nasıl Yapılır?

04.12.2022
94
Jawline Dolgusu Nedir Jawline Nasıl Yapılır?

Dış görünüşü etkilemekte olan en önemli faktörlerden biri çene bölgesi ve bununla ilgili olarak Jawline Dolgusu Nedir, Jawline Nasıl Yapılır? Sorusunun yanıtı oldukça merak edilmektedir. Çene bölgesi için çeşitli operasyonlar yapılmakta ve bunlardan biri de Jawline dolgusudur. Özellikle cerrahi bir müdahale olmadan estetik yaptırmak isteyenlerin ilk tercihi olan Jawline son derece sağlıklı bir işlem olarak bilinmektedir. Hyalüronik asit dolgusu ile uygulanmakta olan bu yöntem herhangi bir alerjik reaksiyona da neden olmamaktadır. Jawline dolgusu yüz hatlarını şekillendirmek ve çene hattının keskin ve belirgin görünmesini sağlamak amacıyla bu işlem yapılmaktadır. Çok daha estetik bir görünüm olması için yapılan işlem sayesinde çene hattı belirgin hale gelip çene konturu ortaya çıkmaktadır.

Jawline Dolgusu Nedir Jawline Nasıl Yapılır?

Jawline Dolgusu Nedir Jawline Nasıl Yapılır?

Jawline Dolgusunun Etkileri Nelerdir?

Jawline dolgusu yüzün daha estetik ve güzel bir görünüme kavuşması adına yapıldığı için direkt olarak görünüme etki etmektedir. Ancak Jawline dolgusunun etkileri bununla kalmayıp yüz, boyun ve gıdı bölgesindeki dengeyi de sağlamaktadır. Keskin hatları olan bir çene görünümünü sağlayıp çene bölgesindeki kırışıklık sorununu da ortadan kaldırmaktadır. Çene ucu daha belirgin olmakta, yüzün oval görünümü ön plana çıkmaktadır. Son olarak ise çene ucu sivri olan kişiler bu operasyon ile daha yuvarlak bir görünüm kazanan çene yapısına sahip olmaktadır. Çoğu insan bu yüzden Jawline dolgusunu tercih etmekte ve pratik işlem olmasında kaynaklı tercih sebebi olmaktadır.

Jawline Dolgusu Nedir Jawline Nasıl Yapılır?

Jawline Dolgusu Nedir Jawline Nasıl Yapılır?

Jawline Dolgusu Nasıl Yapılır?

En risksiz olarak nitelendirilen hyalüronik asit ile yapılan bu dolgu yöntemi yüz dolguları için oldukça fazla tercih edilmektedir. Ancak ilk olarak Jawline dolgusu nasıl yapılır? Sorusunun yanıtını bilmek gerekmektedir. Çene dolgusu operasyonunda ilk olarak çene bölgesinin çevresine anestezik krem uygulanmaktadır. Daha sonrasında işlemi yaptırmak isteyen kişinin ihtiyacına bağlı olarak çenenin belirli yerlerine hyalüronik asit enjekte edilmektedir. Jawline dolgusu yaptıran kişiler genellikle işlemin yapıldığı bölgede şişlik ve sertlik hissedebilmektedir. Bu durum oldukça normal olduğu için en geç 2 hafta içerisinde geçmektedir. Aynı zamanda ikinci haftadan itibaren dolgu dokuyla bütünleşerek bölgede yumuşama başlamaktadır.

Jawline Dolgusu Nedir Jawline Nasıl Yapılır?

Jawline Dolgusu Nedir Jawline Nasıl Yapılır?

Jawline Dolgu Ne Kadar Sürer?

Jaeline dolgusuna başlamadan önce anestezi uygulanmakta olup lokal anestezik kremler ile kişinin acı hissetmemesi sağlanmaktadır. Kişi uygulamayı yaptırmadan önce Jawline dolgusu ne kadar sürer? Sorusunun yanıtını bilmelidir. Ufak ince uçlu iğneler ve kanüller yardımı sayesinde dolgu malzemesi işlemin uygulanacağı alana enjekte edilmektedir. Jawline dolgu işlemi ortalama olarak 20 dakika sürmekte ve bu sayede çene hattı çok daha güçlü bir yapıya sahip olmaktadır.

Bu işlem sayesinde çenedeki çukurluklar ve sarkıklar ortadan kalmış olarak daha estetik bir görünüm kazandırılmaktadır. Buna ek olarak daha net ve keskin bir çene yapısı ortaya çıkmaktadır. Jawline dolgusu nedir? Sorusunun yanıtı bu belirtilenlerden oluşmakta olup birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Oyla post
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status