Kol Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

30.12.2022
144
Kol Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Kol Ameliyatı Kaç Saat Sürer? Kol ameliyatı vücut estetik ve güzel görünüme kavuşturma yöntemlerinden birisi olup daha kapsamlı ismiyle de kol germe ameliyatı olarak açıklanabilir. Vücutta istenmeyen durumlarda özellikle kollardaki sarkmalara bir çözüm olarak uygulanması tercih edilen kol ameliyatımide küçültme ameliyatları akabindeki hızlı kilo kayıpları ile veya kontrolsüz diyetlerin ardından vücudun kendini toplamadan kol derilerinin kendini salmasıyla ortaya çıkan deformeleri tedavi eder.

Kol Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Kol Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Kol Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Vücudumuzun her bir kısmının görüntüsünün düzgün, canlı ve sağlıklı olması her kendimize baktığımızda veya dışarıdan bizi nasıl gördüğünü fark ettiğimizde daha iyi nasıl olabilir çabasıyla arayışlara yönelebiliriz. Kollarımız için tıbbın sağladığı avantajlardan olan kol ameliyatı nasıl yapılır öğrenerek ihtiyacımız olduğunda nasıl bir süreçle karışılacağımıza hazırlıklı oluruz.

Kol üzerinde dışardan daha az görünen koltuk altı kısmı veya dirseklerin iç kesiminden kesi işlemi yapılarak kol derilerinin istenilen şekle uygun hale gelmesi sağlanarak tekrar en az iz kalacak şekilde dikiş işlemi ile ameliyat noktalanır. Kol ameliyatısırasında eğer kolun herhangi bir kısmında yağ fazlalığı da var ise liposuction yöntemi ile fazla yağlarda alınır.

Kol Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Kol Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Kol germe ameliyatı daha evrensel bir ifadeyle de brakioplasti olarak bilinir. Bu ameliyat hastanın anestezi ve acı eşiklerine karşı durumuna göre genel anestezi ile yapılabildiği gibi lokal anestezi gibi anestezi yöntemlerinden biri uygulanarak yapılabilir. Kol germe ameliyatı kaç saat sürerkısmına gelecek olursak yine hastanın durumu ve işlem uygulanacak kolun deri yapısına göre bir saat ile üç saate uzanan zaman aralığında ameliyat tamamlanmaktadır.

Kol Ameliyatı Kaç Günde İyileşir?

Güzel bir kola sahip olmak ister hızlı zayıflamış ister de yaşı ilerlemiş biri olsun eğer tıbbi imkanlar el veriyorsa herkesin hakkıdır. Bu amaç ile operasyon yaptırmaya karar veren bir kişi kol ameliyatı kaç günde iyileşir hakkında da net bir süre öngörüsü talep etmek isteyebilir.

Ameliyat sonrası birkaç gün kol bandı kullanılması iyi olur. Üç gün kadar sonra duş alınabilir düzeyde iyileşme sağlanır. Bir hafta sonra normal yaşama dönülse de tam olarak iyileşme yaklaşık olarak ilk bir ay kol korsesi kullanmak koşulu ile 45 ila 50 günü bulmaktadır.

Güzellik konusunda önceliğimiz hep yüzümüz gibi gözükse vücudumuzun birçok bölgesinde estetik müdahaleler için operasyonlar yapılabilir. Kol ameliyatı da güzel bir görünüm için oldukça faydalı bir işlemdir.

Kol Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Kol Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Oyla post
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status