Küllü Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

13.12.2022
378
Küllü Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Küllü Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir? soğuk tonlu karamel tonlarında bir saç rengidir. Saç renginizi değiştirmek konusunda biraz kararsız birisiyseniz ve saçlarınız sarı renk tonlarında ise, küllü karamel saç rengi olan bir saç rengi deneyin. Esmer bir cilt tonuna sahip birisiyseniz, küllü karamel rengi saç kullanmayı deneyin. Hatta daha koyu bir tabana ve baştan sona daha açık küllü karamel vurgulara sahip bir balyaj küllü karamel saç rengini kullanarak, daha yaratıcı bir tarz elde edebilirsiniz.

Küllü karamel bir saç rengi açıktan koyuya doğru farklı tonlarda kullanılabilir, bu nedenle kullanmayı seçtiğiniz renk seviyesini ve küllülük oranını doğru belirlemeniz önemlidir.

Küllü karamel saç rengini elde etmek için kül rengini doğru ayarlamanız ve saçta kalma süresini aşmamanız gerekmektedir. Küllü boyayı saçınızda çok bekletirseniz, koyu bir renk elde edersiniz. Bu nedenle saçınızdaki boyayı belirlenen süreden fazla tutmamalısınız.

Küllü Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Küllü Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Küllü Karamel Saç Rengi Tonları

Küllü karamel saç rengi tonları, açık küllü karamel, orta küllü karamel ve koyu küllü karamel olmak üzere üç farklı tonda uygulanabilmektedir.

Saçınızı evde boyayacaksanız, küllü karamel saç rengi elde etmek için, istediğiniz renkte boya almalı ve kullanma talimatına uygun olarak saçınıza tatbik etmelisiniz. Unutmamanız gereken en önemli konu, boya kutusunda görünen renk ile saç renginiz aynı olmayabilir. Hayalinizdeki küllü karamel saç rengine sahip olmak istiyorsanız mutlaka profesyonel bir kuaföre saçınızı boyatmanızı öneririz.

Küllü Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Küllü Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

 

Küllü Karamel Saç Renginin Bakımı Nasıldır?

Tabii ki, saçınızı boyarken yapılacak en önemli şeylerden biri, normal saç bakım serinizi boyalı saçlar için formüle edilmiş olanla değiştirmektir. Küllü karamel saç renginin bakımı için, bu rengi pirinç içermeyen ve soğuk tonlu tutmak istersiniz. Saçınızın küllü renginin biraz azalmaya başladığınızı fark ettiğinizde, bakım rutininize gümüş veya mor bir şampuan ve saç kremi eklemeniz saçınızın renginin tekrar küllü olmasını sağlayabilir. Küllü karamel saç renginin soğuk tonu, istenmeyen sıcaklığın dengelenmesine yardımcı olacaktır.
Isı içermeyen saç bakım ürünlerini tercih edin. Saçınızı maşa, saç kurutma makinesi vb gibi ısı kaynaklı makinelerle şekillendirmek yerine, saç köpüğü, jöle, saç spreyi vb gibi ürünlerle şekillendirmeyi deneyebilirsiniz.

Küllü karamel saç rengi bir süre sonra renk tonunda açılmalar, sararmalar ve boyanın renginin değişmesi gizi olumsuzluklar söz konusu olabilir. Bu durumu gidermek için, saçınızı boyadığınız kutuların içinden çıkan renk aktifleştiricileri kullanabilirsiniz. Bu renk aktifleştiriciler saçınızın boyandığı ilk günkü gibi olmasına yardımcı olabilir.

Küllü Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Küllü Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Küllü Karamel Saç Rengi Herkese Yakışır mı?

Bazı renkler her cilt tipine ve her saç türüne yakışmayabilir. Küllü karamel saç rengi herkese yakışır mı? Diye merak ediyor olabilirsiniz. Küllü karamel saç rengi genel olarak renkli gözü olan kişilere daha çok yakışmaktadır. Ayrıca buğday rengi tene sahip olanlar da bu rengi saçlarında oldukça güzel taşımaktadırlar. Soluk benizli kişilerin saçlarında küllü renkleri tercih etmemeleri gerekmektedir.

Küllü Karamel Saç Rengi Nasıl Korunur?

Küllü karamel saç renginin korunması için yapılması gereken adımlar, saçların haftada en fazla 2 defa yıkanması gerekmektedir. Çünkü saçlarınızı her yıkadığınızda saç boyanız biraz daha akacaktır. Saçlarınızı yıkadıktan sonra kaliteli bir saç kremi kullanmalı ya da saçınızı yumuşatacak bir bakım spreyi kullanmalısınız. Küllü karamel saç rengi için boyalı saçlar için üretilmiş olan ürünlerin kullanılması gerekmektedir. Saçlarınızı çok sıcak suyla yıkamamalısınız. Mümkünse soğuk suyla değilse de ılık bir suyla saçlarınızı yıkamalısınız. Saçlarınızın doğal olarak kurumasına izin vermelisiniz. Saç kurutma makinesini daha az kullanmalısınız. Güneş ışığından saçlarınızı korumalı ve havuzda saçınızı çok fazla ıslatmamalısınız.

Oyla post
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status