Oryantal Dans İle Kilo Verilebilir Mi?

Oryantal Dans İle Kilo Verilebilir Mi?

Oryantal Dans İle Kilo Verilebilir Mi? Kilo vermek için birçok farklı yöntem vardır. Bu yöntemler herkes için farklı olabilmekle birlikte kişinin, kendisi için en uygun olan seçeneğe karar vermesi gerekecektir. Birçok kadın ve kız oryantal dansı tercih eder. Oryantal dansın fazla kilolardan kurtulmanın bir yolu olarak koşulsuz faydalarının yanı sıra, aynı zamanda harika bir eğlencedir.

Kilo vermek için oryantal dansı seçenler, bunun esneklik ve plastisite ve bilişsel beceriyi geliştirmeye, özgüven kazanmaya yardımcı olduğuna inanıyorlar. Bazıları için sadece oryantal dans öğrenmek, gerçek bir hayal bile olabilir.

Oryantal dansın faydaları

Oryantal Dans İle Kilo Verilebilir Mi?

Oryantal Dans İle Kilo Verilebilir Mi?

Oryantal dans performansını izleyenler, dansçılar için önemli bir yükün uyluk kaslarına ve karın kaslarına düştüğünü görebilirler. Kalçaların yumuşak sallanmasıyla karın, sırt ve kalçalar üzerinde güçlü bir etki sağlanır. Kollar ve baş (ve dolayısıyla boyun) da dans hareketlerinde aktif rol alır.

Açıkçası, bu tür hareketler eklemlerin işleyişini ve beyne kan akışını iyileştirmeye yardımcı olur. Ayrıca, kan basıncını normalleştirme ve kas gerginliğini hafifletme konusunda dansın faydaları yadsınamaz.

Diyet değişiklikleri ile dans derslerinin kombinasyonu idealdir. Entegre bir yaklaşım sayesinde, kilo verme önlemlerinin etkinliği en üst düzeye çıkarılacaktır. İstediğinizi elde etmek için, egzersiz sırasındaki enerji kaybı, yiyeceklerden gelen enerji miktarını aşmalıdır.

Diyet kısıtlamaları ve yüksek enerji harcanıyor olması, kilolarını azaltmak isteyenler tarafından karşılanması gereken iki zorunlu koşuldur. Bununla birlikte, burada fanatik bir tutum da uygunsuzdur. Aç kalmaya ve hatta sağlığa zararlı takviyeler almaya gerek yoktur. Düzenli egzersiz ve dengeli beslenme, özellikle hareketsiz bir yaşam tarzını tercih edenler için gerçekten ihtiyacınız olan şeylerdir.

Bir kişi için kasları hareket ettirmek zorunludur, metabolizmayı uygun seviyede desteklerler. Hareketsiz bir yaşam tarzı ve egzersiz eksikliği ile bir kişinin ihtiyaç duyduğu kalori miktarı o kadar büyük değildir. Ancak lezzetli yiyecekler sizi fazla yemeye iter ve zamanla birikmiş yağları kaybetmek yine de gerekli hale gelir. Bu durumda iyi bir çözüm olarak kişinin yapmaktan zevk alacağı egzersizleri uygulaması olabilir. Bu çözüm çoğu insan için keyif aldığı ve müzikal olarak zevk verdiği için oryantal dans olacaktır.

Yiyecek seçeneklerine dikkat edin

Elbette en sevdiğiniz yemekleri yememek oldukça zordur, ancak bunun ödülünün çok daha iyi olacağını anlamalısınız! Ayrıca gerekli diyetin aslında çok acı verici olmayacağından emin olabilirsiniz. Bazı durumlarda patates ve makarna yerine sebze salataları yeterli olacaktır.

Meyveler daha sık tercih edilmelidir. Et yemekleri (kümes hayvanları ve balık dahil) haşlanarak veya buğulanarak hazırlanmalıdır, ancak kızartılmamalıdır. Tüm kısıtlamalar bu kadar! Böyle bir diyetin dans yükleriyle kombinasyonu kesinlikle olumlu bir etki oluşturacaktır.

Muhteşem bir “Antidepresan”

Oryantal Dans İle Kilo Verilebilir Mi?

Oryantal Dans İle Kilo Verilebilir Mi?

Artık popüler olan ve oldukça sık kullanılan “antidepresan” terimi, oryantal dansın en önemli özelliği olarak kabul edilebilir. Eğlenceli ve keyifli müzik, aktif kas çalışması, çok fazla fiziksel hareket ve kaçınılmaz bir son olarak kilo kaybı. Bu tür bir zevke ve eğlenceye, aşırı yeme arzusu bile dayanamayacaktır.

Dans etmek, hareket etmenizi sağlamakla birlikte aynı zamanda içinde bulunduğunuz olumsuz havanın dağılmasına ve kendinizi daha neşeli hissetmenize yardımcı olacaktır. Oldukça eğlenceli olan oryantal dans sayesinde hem kıpır kıpır olacak hem de içinde bulunduğunuz olumsuz havanın dağılmasını sağlamış olacaksınız.

Oryantal dansın bir diğer avantajı ise evde tek başınıza da yapabilecek olmanızdır. Tabii ki bir partner ile karşılıklı oryantal dans etmek daha keyifli olabilecektir ama tek başınıza yaptığınız oryantali de asla hafife almamalısınız. Evde yalnızken yapılan oryantal dans ise hem kilolardan kurtulabilir hem de olumsuz havanızı değiştirebilirsiniz.
Dans yöntemi ne kadar etkilidir?

Kilo kaybı için oryantal dans, 60 dakikada yaklaşık 400 kcal’den kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Dans egzersizleri, bacak, göbek, kalça ve diğer farklı kasları güçlendirir. Eller ve boyun gibi farklı uzuvlarında hareketliliği söz konusu olacaktır.

Oryantal dansın haftada üç veya dört seansı, düzenli spor egzersizlerinin yerini tamamen alabilir. Dansta, bir kadın fazladan kalori yakmanın ve eğlenmenin yanı sıra çekiciliğini de geliştirir. Böylece göbek dansı dersleri, modern kadınların sıklıkla muzdarip olduğu psikoloji alanındaki sorunların çözülmesine de katkıda bulunur.

Kilo vermek için çeşitli eğitim yöntemlerini karşılaştırırsak, günümüzde oldukça yaygın olan aerobik sporunun her kadın için uygun olmadığını belirtmek gerekir. Aerobik dersleri, her kadının sahip olmadığı iyi bir esneme ve fiziksel uygunluk gerektirir. Kural olarak, 25 yaşın üzerindeki kadınlar kilo vermek için oryantal danslarla daha fazla uğraşırlar.

Kendi kendine öğrenen oryantal dans

Oryantal Dans İle Kilo Verilebilir Mi?

Oryantal Dans İle Kilo Verilebilir Mi?

Oryantal dansın fazla yağlardan kurtulma ve kasları güçlendirme konusundaki tüm faydalarını deneyimlemek için bir oryantal dans uzmanına başvurmanız veya dansta kendi başınıza ustalaşmaya çalışmanız gerekir (minimum bireysel çalışma süresi günde 20 dakika olmalıdır).

Kendi başına oryantal dansta ustalaşmak isteyenler temel hareketlerle başlamalı ve bu hareketlere sık sık çalışarak kendi yorumunu katabilmelidir. Bu hareketleri ilk etapta hızlı ve kıvrak yapamayabilirsiniz. Bunun için vücudunuza biraz izin vermeniz gerektiğini unutmamalısınız. Bu hareketleri sık sık ve düzenli bir şekilde yapmaya devam ederseniz hem daha kıvrak bir yapıya hem de yeni yorumlara sahip olacağınızdan emin olabilirsiniz.

Daha önce hiç oryantal dans ettiniz mi?

Oyla post
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status