Papatya Suyu İle Saç Rengi Nasıl Açılır?

12.12.2022
101
Papatya Suyu İle Saç Rengi Nasıl Açılır?

Papatya Suyu İle Saç Rengi Nasıl Açılır? Papatya suyu ile saç rengi açma işlemi oldukça etkilidir. Ancak daha iyi sonuçlar elde etmek için en az 4 ya da 5 kere tekrarlanması gereken bir işlemdir. Papatya suyu faydaları saymakla bitmez. Saç renginin açılmasının yanı sıra saçın dökülmesini de engellemektedir. Papatya suyu yapımı oldukça kolaydır. Bunun için ilk önce bir avuç dolusu papatya kurusu 2 bardak su ile kaynatılır. Daha sonra suya rengini verdikten sonra 10-15 dakika kadar soğuması beklenir. Soğuyan suyu saçlarınızı açmak istediğiniz bölgeye uygulayabilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra güneşte veya kurutma makinası ile saçın kurutulması gerekmektedir.

Papatya suyu, saçların dökülmesini önler, saç köklerini güçlendirir, saç rengini açar ve dolgun gösterir. Ayrıca papatya suyunun saçta kalması saçın hasar görmesine neden olabilir. Bu yüzden uygulamayı her gün yapmaktan kaçınmalısınız. İki gün ara vererek tekrarlanabilir. Aynı zamanda 2 gün ara ile yapıldığı zaman 2-3 hafta da saç renginde açılma gözlemlenebilir.

Yaz aylarında havuza veya denize girmek saç renginin açılmasına neden olur. Fakat saçların güneş ışınlarından ziyade doğal bir şekilde açılması amaçlanır. Bu yüzden papatya suyu kullanılarak istenilen saç rengi elde edilebilir. Saçı kimyasal yöntemler ile açmak saçın dökülmesine, saç uçlarının kırılmasına, sağlıksız ve yıpranmış görünmesine neden olacaktır. Bu sebeple doğal yöntemler arasında bulunan papatya suyu ile saç rengi açma işlemi tercih edilebilir.

Papatya Suyu

Papatya Suyu

Papatya Suyu

 

Saç ve cilt bakımı için papatya suyu, güzelliğine ve bakımına düşkün kadınların sıkça tercih ettiği bir yöntemdir. Aynı zamanda günümüzde kadınlar kadar erkekler de saçlarına ve cildine değer veriyor. Papatya’nın yapısında organik asitler, uçucu yağlar ve reçine bulunmaktadır. Bu sayede papatya hem cilt hem de saç bakım olarak uygulanabilir bir kır çiçeğidir. Genellikle saçlara olan etkisi ile bilinen bir çiçektir. Özellikle papatya suyu ile saçların daha bakımlı, parlak, ışıltılı ve güçlü olması sağlanır.

Papatya Suyu ile Saç Açma

Papatya suyu ile saç açma işlemi oldukça kolaydır. Saç rengini açmak için kuaförde sıra beklemenize ve paralar harcamanıza gerek kalmayacak. Papatya suyu sayesinde saçlarınızı 1-2 ton açabilirsiniz. Ayrıca saçın yıpranmaması ve bakımlı olması için papatya suyu uygulanabilir. Evde saç bakımı yaparken denenmesi gerekenler bakımlar arasında papatya suyunu bulundurmanızda fayda var. Yıllardır kendi saçını kendi boyayan kadınlar, kendi bakım malzemelerini de kendisi hazırlıyor. Papatya suyu ile saçlarınızı istediğiniz tona kadar açabilirsiniz.

Boyalı saçlarda papatya suyu ile renk açma işlemi başarısızlık ile sonuçlanacaktır. Kendi evinizde papatya suyu kullanarak saç renginizi zorlanmadan açabilirsiniz. Bunun için aktardan birkaç avuç papatya kurusu almanız yeterli olacaktır.

Papatya Suyu

Papatya Suyu

Papatya Suyu Nasıl Hazırlanır?

Papatya suyu nasıl hazırlanır? sorusu sıkça araştırılan konulardan biridir. Öncelikle papatya suyunu hazırlarken aktardan papatya kurusu almanız gerekecektir. Eğer mevsiminde ise papatya toplayarak kendiniz kurutabilirsiniz. Ortalama 1 çay bardağı kuru papatya ve 500 ml su ile kaynatılmalıdır. Daha sonra demlenerek soğumaya bırakılmalıdır. Saçınızın tamamı veya açmak istediğiniz kısımlara papatya suyunu uygulayabilirsiniz.

Papatya Suyu

Papatya Suyu

Papatya Suyu Nasıl Uygulanır?

İlk olarak papatya suyu ile saç açma yönteminde güneşli bir gün seçilmelidir. Daha sonra papatya suyunu hazırladıktan sonra uygulaması oldukça basittir. Soğuyan papatya suyu ile saçınızı yıkayarak güneşte beklemeniz gerekmektedir. Böylece saçınızın rengi açılmaya başlayacak. Ancak bu tek seferlik bir yöntem değildir. Saçınızın tamamen açılması için belirli aralıklarda aynı şekilde en az 4 kere uygulanması gerekmektedir. Saçınız kuruduktan sonra saç renginizin açıldığını göreceksiniz. Duş aldıktan sonra papatya suyunu uygulamanız daha etkili olacaktır.

5/5 - (1 vote)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status