Saçınızı kola ile yıkarsanız ne olur?

Bir youtube kullanıcısı da bu sorunun karşılığını merak etmiş olacak ki saçını kola ile yıkayıp paylaşmış! Sonuca bakın , saçlarına ne olmuş…

09.02.2023
105
Saçınızı kola ile yıkarsanız ne olur?

Saçınızı kola ile yıkarsanız ne olur? Birçok yemeğin yanında yeterli giden kolayı hiç içmeyen neredeyse yoktur. Pekala ya saçını kolayla yıkayan var mıdır? Kulağa iğrenç gelse de bir yotube kullanıcısını bunu denemiş ve sonuçları takipçileri ile paylaşmış. Pekala hakikaten kola ile saçlarımızı yıkarsak sonuçlar ne olur? Bakın gerçekte neler olmuş neler…

Ellko isimli bir Youtube fenomeni “Saçınızı kola ile yıkarsanız ne olur?” sorusuna karşılık aramak için kendisini denek olarak öne sürdü ve geçtiğimiz günlerde yayınladığı görüntü ile şaşırtan bir gerçeğin kapısını araladı.

İki şişe kolayı başından aşağı boca eden Ellko, asitli olan kolanın şekerli formülünü ve lavabolardaki tıkanıklıkları bile çözen çürütücü yapısını hiçe sayarak bu deneyi gerçekleştirdi. Saçlarını kolayla bir hoş yıkadıktan sonra banyoya giden ve saçlarını şampuanla koladan arındıran Ellko saçlarının gürleştiğini ve daha canlı gözüktüğünü keşfetti. Üstüne üstlük yıllardır dalgalandırmaya çalışıp başaramadığı saçları tam da istediği üzere dalgalı bir görünüme sahip olmuştu.

Saçınızı kola ile yıkarsanız ne olur?

Saçınızı kola ile yıkarsanız ne olur?

Saçları daha dolgun ve kıvırcık yapar mı?

Saçları sodayla yıkayarak kıvırcık ve dolgun göstermek, uzun vakittir denenen bir formül. Bilimsel olarak, kola fosforik asit içeren bir sıvı ve işin sırrı da burada yatıyor. Kola PH pahası 2.5 üzere hayli düşük bir formüle sahip. Bu da saçla temas ettiğinde direkt tesir etmesini sağlıyor. Düz saçları dalgalandırmak, solgun saçları canlandırmak kola ile çok kolay lakin mutlaka kola ile yıkanan saçların şampuanla arındırılması gerekiyor zira kola birebir vakitte çok fazla şeker içeriyor ve şeker saçlar için pek de yeterli değil. Bu noktada Ellko diyet kola kullanmanın daha mantıklı olduğunu düşünüyor.

Peki kolay içmek dışında diğer nerelerde kullanabiliriz?

Saçınızı kola ile yıkarsanız ne olur?

Saçınızı kola ile yıkarsanız ne olur?

Peki sofralarımızın bir tanesi koladan, içmek dışında da faydalanabileceğinizi; kolanın şimdiye kadar tahminen de hiç duymadığınız kullanım alanları olduğunu biliyor muydunuz?

Fayans ve seramik yüzeyler için güçlü bir temizleyici

Diyelim ki, tuvaletinizde her sistemi deneseniz de çıkaramadığınız lekeler var. Hangi temizleme eserini kullandıysanız da yarar etmedi. Tahlil çok kolay, deterjanlara oranla çok çok ucuz olan kolayı lekeli bölgeye dökün ve yarım saat kadar bekletin. Leke yok olacaktır.

Metal yüzeyler pastan arınacak, ayna üzere olacak

Kolanın asidik kıymeti, tıpkı turunçgillerde de olduğu üzere biraz yüksektir. Bu asit içeriği de pasın giderilmesinde yardımcı tesir gösterir. Şayet temizlemek istediğiniz yüzey çok paslıysa, kolayı paslı kısımların üzerine dökün ve gece uzunluğu bekletin. Sonraki gün bir bulaşık süngeri kullanarak pası çarçabuk temizleyebilirsiniz.

Saçınızı kola ile yıkarsanız ne olur?

Saçınızı kola ile yıkarsanız ne olur?

Yağ lekesinin de azılı düşmanı

Yağ lekeleri inatçıdır. Birçok deterjan bu lekelere yarar etmez. Ancak artık, en sevdiğiniz kıyafetleri yağ lekesi çıkmadı diye dolabın art raflarına kaldırmayacaksınız. Onun yerine, yağ lekesi olan çamaşırlarınızla birlikte, çamaşır makinenize biraz da kola ekleyeceksiniz. Tek yıkamada lekenin çıktığını göreceksiniz.

Oyla post
ETİKETLER: , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status