Sarı Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

04.12.2022
609
Sarı Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Sarı Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir? balköpüğü olarak da bilinmektedir. Aynı zamanda günümüzde en popüler saç renklerinden biridir. Sarı karamel saç rengi, ballı karamel olarak da adlandırılmaktadır. Çoğunlukla balköpüğü olarak bilinse de ballı karamel veya sarı karamel saç rengi olarak tanımlanmaktadır. Yıllardır kadınlar tarafından en çok tercih edilen saç renkleri arasında yer almaktadır. Çoğu kadın hayatında bu saç rengini denemiş veya denemek istemiştir.

Sarı Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Sarı Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

 

Bu saç rengini tercih eden kişilerin oldukça enerjik göründüğü belirlenmiştir. Etrafa ışıltı ve parlaklık saçan bir saç rengidir. Yüz hatlarını daha belirgin yaparak yüzü aydınlık göstermektedir. Sarı karamel rengini uygulamak için 2 unsur bulunuyor. İlki saç rengini zevkinize ve teninize uyumlu olmalıdır. Bunun için karamel gölgeler yaptırabilirsiniz. İkincisi ise saçınızın doğal saç rengi olan kumral ve açık kumral tonları tercih edilebilir. Ayrıca üç açık ton karamel kullanılarak sarı karamel saç rengi elde edilebilir. Peki, kimler sarı karamel saç rengini yapmamalıdır?

Sarı Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Sarı Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Sarı Karamel Saç Rengi

Siyah ya da kestane saç rengi olan kişiler sarı karamel rengini tercih etmemelidir. Çünkü sarı rengini elde etmek için kimyasallar kullanıldığı için saç daha fazla yıpranır. Koyu olan saç rengini açmak için oryel kullanılmaktadır. Bu da koyu saç renginden sarı karamel rengine geçiş yaparken saçın dökülmesine ve yıpranmasına sebep olur. Bu saç rengini uygulamak için kişinin saç renginin açık renkte olması gerekmektedir. Sarı ve sarının tonları karamel rengini oluşturmaktadır. Eğer saçlarınız sağlıklı ise bu rengi düşünebilirsiniz.
Sarışın ve kumral olan kişilerin sarı karamel saç rengine dönmesi daha kolaydır. Aynı zamanda sarışın veya kumral olan kişilerin saç diplerini sürekli boyatmasına gerek yoktur. Çünkü karamel altın rengi ile sarı arasında kalan bir renktir. Evde sarı karamel rengini tutturmak biraz zor olabilir. Özellikle saç rengi koyu olan kişilerin oryel kullanarak saçını açması gerekmektedir. Bu işlemi koyu saçlı kişiler kendi yaptığı zaman saçları kırılır ve yıpranır. Dolayısı ile siyah veya kestane saç rengi olan kişilerin kuaföre gitmesi önerilmektedir. Bunun yanı sıra saç rengi açık veya sarışın olan kişiler balköpüğü saç rengini evde tutturabilir.

Sarı Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Sarı Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Sarı Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Kadınlar için saç bakımı olmazsa olmazdır. Özellikle saçını sarı karamel rengine dönüştürmek isteyen kişilerin bu rengin kendine yakışıp yakışmayacağından emin olması gerekmektedir. Peki, sarı karamel kimlere yakışır? Genellikle orta ya da uzun saçlı kişilere oldukça yakışan bir renktir. Orta kesim saç modellerinde yüzü aydınlatır ve saçlar daha parlak görünür. Kişi isterse tüm saçını sarı karamel yapabilir. Ayrıca ombre adı verilen saçların ucuna uygulanan yöntem ile sarı karamel tercih edilebilir.
Buğday tenli ve güneşten bronzlaşmış kadınlara yakışan bir saç rengidir. Ten rengi beyaz olan kişiler de bu saç rengi yüzü daha soluk göstermektedir. Sarı karamel renginde size uygun olan tonu tercih edebilirsiniz. Çok açık sarı karamel veya biraz daha koyu sarı karamel rengini deneyebilirsiniz. Ayrıca saç renginin yanı sıra yapılacak makyaj da oldukça önemlidir. Saç rengini ortaya çıkaran bir makyaj stili tercih edilmelidir. Işıltılı bronz allık, şeftali ya da pembe renginde ruj, rimel ve kahverengi göz kalemi gibi makyaj malzemeleri kullanılabilir. Saç rengini ortaya çıkarmak için özenli bir göz makyajı yapılmalıdır.

Sarı Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Sarı Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Sarı Karamel Saç Rengine Sahip Ünlüler Hangileri

Sarı karamel rengi ünlüler arasında oldukça popülerdir. Bu saç rengini en iyi temsil eden ünlülerden biri Bar Rafeli ve Rossei Huntington olarak bilinmektedir. Saçlarının ışıltısı ile en çok dikkat çeken ünlülerdir. Sarı karamel saç rengi günümüzde en çok tercih edilen renktir.

5/5 - (1 vote)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status