Sevcan Orhan Kimdir?

20.11.2022
183
Sevcan Orhan Kimdir?

Güzelliği ile mest eden sesi ile büyüleyen Türk Halk Müziği Sanatçısı Sevcan Orhan 16 Ağustos 1982 yılında Erzincan’da dünyaya gelmiştir. Sevcan Orhan çok küçük yaşlardan itibaren bağlama öğrenmiştir. Lisede Türk Halk Müziği yarışmasında 3. Olmuştur. Başarılı Türk Halk Müziği sanatçısı olan Sevcan Orhan’ın annesinin adı Selma Orhan,  babasının adı Kenan Orhan olarak karşınıza çıkmaktadır. Aynı zamanda güzel sanatçı Sevcan Orhan’ın bir de bağlama çalmakta olan abisi vardır. Abisinin adı ise Cihan’dır. Cihan Orhan, Sevcan Orhan türkü söylediği anlarda bağlama çalarak kız kardeşine oldukça profesyonel bir şekilde yardım etmektedir. Cihan Orhan küçük yaşlarda bağlama eğitimi almaya başlamıştır. Bunun yanı sıra Cihan Orhan konser vatuar eğitimi alması ile ön plana çıkmaktadır.

Sevcan Orhan Kimdir?

Sevcan Orhan Kimdir?

 

Güzel sanatçı Sevcan Orhan 2006 tarihinde ümit Yılmaz ile evlenmiştir. Fakat Sevcan Orhan’ın bu evliliği kısa sürmüştür. Güzel sanatçı Sevcan Orhan Ümit Yılmaz’dan sonra Hasan Şaş ile aşk yaşamış Sevcan Orhan en sonunda Kafa Dergisi’nin yazarı olan Gökhan Dağıstanlı ile aşk yaşamaya karar vermiştir. Şu anda Sevcan Orhan Kafa Dergisinin yazarı  olması ile bilinen Gökhan Dağıstanlı ile aşk yaşamaktadır. Sevcan orhan spor yapmayı oldukça fazla sevmektedir. Düzenli olarak spor yaptığını ifade etmiştir.

Sevcan Orhan

2011 yılında 4. Albümü olan “Zemheriden Ötesi Bahar” adlı projesini  Özdemir Plak etiketi ile birlikte hayranlarının beğenisine sunmuş ve alkış almıştır. 2012 yılında Star TV’de Ayşe Özyılmazel’in ayrılmasından kısa bir süre sonra ise oyuncu ve  türkücü Alişan ile beraber  ‘Alişan ile Sevcan’ isimli sabah programını sundu. Hatta Alişan’ın Trt1 kanalında yapmış olduğu kendi programına güzelliği ile mest etmekte olan  başarılı Türk Halk Müziği sanatçısı Sevcan Orhan da konuk olmuştur. Sevcan Orhan sevilen türkülerini burada seslendirmiştir.

Sevcan Orhan Kimdir?

Sevcan Orhan Kimdir?

 

Sevcan Orhan Albümleri

  • Nenni Bebek (2000)

  • Bir Türküydü Yaşamak (2003)

  • Adı Aşk (2008)

  • Zemheriden Ötesi Bahar (2011)

  • Düşten Gerçeğe (2014)

  • İçimden Geldi Söyledim (2019)

Sevcan Orhan Kimdir?

Sevcan Orhan Kimdir?

 

Sevcan Orhan Programları

  • Tatlı Dile Güler Yüze

  • Alişan &Sevcan (2012-2013)

  • Dillere Destan (2012-2013)

  • Sevcan’la Lezzet Yolunda (2021-2021) Show TV

Oyla post
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status