Telefon kılıfını temizlemek mümkün mü?

11.01.2023
103
Telefon kılıfını temizlemek mümkün mü?

Telefon kılıfını temizlemek mümkün mü? Telefon kılıfınız görsel çekiciliğini yitirdiyse ve artık eskisi gibi estetik görünmüyorsa, bu yeni bir aksesuar almak için sebep değildir. Bunun yerine, herhangi bir malzemeden yapılmış kılıfları temizlemek için faydalı ipuçlarımızı kullanabilirsiniz.

Başlamadan önce telefonunuzu kılıfından çıkarın. Yanlışlıkla cihaza zarar verebileceğinizden dolayı kesinlikle telefonunuz içindeyken kılıfı temizlemeye çalışmayın.

Plastik telefon kılıfı nasıl temizlenir?

Telefon kılıfını temizlemek mümkün mü?

Telefon kılıfını temizlemek mümkün mü?

Plastik, diğer kılıf malzemelerine kıyasla nispeten güçlü ve dayanıklıdır. Bu nedenle çamaşır suyu gibi sert temizleyicilere dayanabilecektir. Çamaşır suyuyla çalışırken bulaşık eldiveni giymeyi ve pencereleri açmayı unutmayın.

  • Bir çorba kaşığı çamaşır suyu ve bir bardak suyu karıştırın. Bu hacim sizin için yeterli değilse miktarı artırabilirsiniz.
  • Kapağı 5-10 dakika boyunca solüsyona tamamen daldırın. Aksesuarda inatçı lekeler varsa, biraz daha uzun süre veya lekeler çıkana kadar bekletin.
  • Kir ve lekelerden kurtulmak için kasanızı bir sünger veya bezle iyice silin. Daha küçük alanlara ulaşabilmek için diş fırçası kullanabilirsiniz.
  • Kapağı iyice durulayın. Bir kâğıt havluyla kurulayın ve yaklaşık yarım saat kurumaya bırakın. Bu uygulamayı kılıfın kirlenme durumuna göre ya da ayda bir tekrarlayın.

Silikon kılıf nasıl temizlenir?

Silikon telefon kılıfını temizlemenin en iyi yolu bulaşık deterjanı ve suyu bir kapta karıştırmaktır. Ardından kapağı bir kaba koyun ve birkaç dakika bekletin. Telefon kılıfı yukarıya doğru çıkarsa üzerine ağır bir şey koyun.

  • Kasadaki lekeleri çıkarmak ve kenarları temizlemek için bir diş fırçasıyla hafifçe fırçalayın. Hala leke ve kirlerden kurtulamıyorsanız üzerlerine karbonat serpin ve nemli bir diş fırçasıyla fırçalayın.
  • Kapağı soğuk suyla durulayın ve mikrofiber bir bezle kurulayın. Aksesuarı bir saat kurumaya bırakın. Şeffaf plastik telefon kılıfları da bu şekilde temizlenebilir.

Kauçuk telefon kılıfı nasıl temizlenir?

Telefon kılıfını temizlemek mümkün mü?

Telefon kılıfını temizlemek mümkün mü?

Silikon telefon kılıfları gibi kauçuk kılıflar da bulaşık deterjanı ve su ile kolayca temizlenebilir.

Beyaz ve şeffaf olanlar gibi bazı kauçuk kılıfların lekeleri çıkarması daha zordur. Bu durumda ılık su ve karbonatı 1/3 oranında karıştırarak özel bir macun yapın. Kasanıza uygulayın ve birkaç saat kurumasını bekleyin. Ardından aksesuarı iyice yıkayın.

Ahşap telefon kılıfı nasıl temizlenir?

Ahşap telefon kılıflarının çok dikkatli bir şekilde ele alınması gerekir. Mümkünse aksesuarı temizlerken sudan kaçının. Su ile çok sık temas, ahşabın tahrip olmasına yol açabilir. Tahta kasayı yüzeyine zarar vermeyecek kuru bir mikrofiber bezle düzenli olarak silmek en iyisidir.

Yoğun kirlenme için mikrofiber bir bezi biraz su ile hafifçe nemlendirip kasayı silebilirsiniz (tahta kasaya asla doğrudan su uygulamayın!). Ardından fazla suyu emmek için kuru bir mikrofiber bez kullanın.

Bu yöntem tahta kasayı tamamen temizlemezse suya birkaç damla beyaz sirke ekleyin, peçeteyi solüsyona batırın ve kasanın yüzeyini silin.

Deri telefon kılıfı nasıl temizlenir?

  • Ilık su ve sıvı el sabununu bir kapta karıştırın.
  • Mikrofiber bir bezi solüsyona batırın ve hafif nemli olana kadar sıkın. Kapağı dairesel hareketlerle bir bezle silin.
  • Fazla suyu kuru bir bez veya kâğıt havluyla silin. Bu prosedürü ayda bir tekrarlayın.
  • Deri çantanıza uyguladığınız çeşitli ürün ve çözümlerin, görünümünü ve rengini değiştirebileceğini unutmayın. Bu nedenle, burada aşırıya kaçmamalısınız.
Telefon kılıfını temizlemek mümkün mü?

Telefon kılıfını temizlemek mümkün mü?

Telefon kılıfınızı genellikle temizler misiniz yoksa yenisini mi alırsınız?

5/5 - (1 vote)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status