Tesettürün Olmazsa Olmazı Şallar

06.12.2022
91
Tesettürün Olmazsa Olmazı Şallar

Tesettürün Olmazsa Olmazı Şallar Tesettürlü kadınlarımızın sıklıkla kullanmış oldukları aksesuarlarda şallar ve eşarplar yer alır.  Tesettür giyim sektöründe pek çok şal türü vardır. Bu yazımızda pamuk vual ve şifon şalların özelliklerini sizler için araştırmak istedik.

Tesettürün Olmazsa Olmazı Şallar

Tesettürün Olmazsa Olmazı Şallar

 

Pamuk Vual Şallar

Rengarenk pamuk vual şallar her mevsim tercih edilen şal türlerinden biridir. Pamuk vualşallar %100 pamuk şallardan üretildiği için kesinlikle insan sağlığınazararı yoktur. Hem kaygan hem de parlak bir yapıya sahiptir. Bunun yanı sıra pamuk vual şalları çok yıkamamanız gerekir. Çünkü çamaşır makinesinde gereğinden fazla yıkanan pamuk vual şallar zamanla asıl rengini kaybeder. Pamuk vual şalları mutlaka kaymayan bir bone ile kullanmanız gerekir. Aksi taktirdepamuk vual şallar kayıp sizi rahatsız eder. Pamuk şalların bakımı aslında çok kolaydır. Pamuk vual şalların yanmaması için ütünüzün ayarını en düşük sıcaklığa getirdiğiniz sürece hiçbir şekilde yanmaz. Pamukvual şallarda iğne izleri istemiyorsanız şalların zarar görmemesi için üretilmiş küçük boyutlarda klipsler vardır. Klips kullandığınızda şalınız kaymaz.

Tesettürün Olmazsa Olmazı Şallar

Tesettürün Olmazsa Olmazı Şallar

 

Şifon Şallar

Şifon şallar her türlü kombine uyum sağlayan şal türleridir. Kullanımı ve bakımı kolaydır. Şifon şallarınızı mümkün olduğu kadar ütünün düşük ayarı ile ütülemeniz gerekir.Şifon şallarınızı 30 derecede yıkamalısınız.Eğer 30 derecede yıkarsanız kolay kolay şifon şalınızın rengi ya da yapısı bozulma olmaz.

Şifon şalları nazik bir şekilde kullanmanız da fayda vardır. Yapısından dolayı hassas bir dokuya sahip şal türüdür. Şifon şallarınızı güzel ve titiz bir şekilde kullanmaya dikkat ediniz. Eğer yüksek ısıda ütü ayarı ile ütülerseniz şifon şalları ne yazık ki yanar. Bununla birlikte şifon şalların fiyatları genelde diğer şal türlerinin fiyatlarına göre uygun fiyattadır.

Tesettürün Olmazsa Olmazı Şallar

Tesettürün Olmazsa Olmazı Şallar

 

Şifon şallar kullanışlı olması ile bilinir. Hem günlük hem de özel davetiye günlerinde oldukça kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. Fakat hatırlanması gereken en önemli husus şifon şallar oldukça ince yapılı bir şal türüdür. Dokusu ince olduğundan dolayı iç gösterir. Eğer iç göstermeyen bir şal türü istiyorsanız kesinlikle şifon şal tercih etmemelisiniz. Fakat terleme yapmayan bir şal istiyorsanız şifon şallar kesinlikle en ideal seçenektir.

İpek Şallar

Şık bir görünümün yolu yalnızca iyi parçaları dolaplara eklemekten geçmiyor. Güzellik algısını baştan aşağı yakalamak amacıyla kullandığınız kıyafetlerin birbiriyle yakışan dokuda olması da bir o kadar önemli. Bu amaçla doğru bir stilin formüllerini çözerken baş örtüsü kumaşlarının gücünü de göz ardı etmemeli. Peki, günlük hayatta, büroda ve davetlerde sıkça tercih ettiğimiz ipek şallar hangi parçalarla kullanılır, gelin göz atın.

Tesettürün Olmazsa Olmazı Şallar

Tesettürün Olmazsa Olmazı Şallar

5/5 - (1 vote)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status