Upwork İle Para Kazanma

10.01.2023
112
Upwork İle Para Kazanma

Upwork İle Para Kazanma Upwork sistemini kendi adıyla yani upwork.com sitesi üzerinden sadece internet bağlantısına ihtiyacınızın olduğu, freelance iş peşinde koşanlar için bir işe alım amaçlı sitedir diye tanımlamak mümkündür. Upwork ile para kazanma konusu da, günümüzde Upwork’un ciddi popülerliğe sahip hale gelmesiyle önemli bir hal almıştır. Yüzbinlerce serbest çalışan kişi ve işveren Upwork bünyesinde buluşmakta ve karşılıklı para kazanma imkanları yaratmaktadırlar. Upwork ilk olarak iki freelance işler platformunun “Elance” ve “odesk”’in birleşimi ile 2015’te kurulmuştur. Günümüzde 12 milyonun üzerinde freelance çalışanı sistem içinde var olmaktadır. Konuyla ilgili en büyük platformlardan biri olarak öne çıkmaktadır.

Upwork İle Para Kazanma

 

Upwork Sistemi Ne Şekilde Çalışır?

 

Upwork sistemi sanılanın aksine size iş imkanı sunmaz. İşverenlerin ilanları ve Freelance çalışanların bilgileri bu platformda buluşur. Freelance çalışan kişiler bu ilanlara başvururlar. İşletmeler başvurular arasından en uygun olanı tercih ederler. Ardından ilanı veren ve yapacak kişi arasında işin fiyatı, teslim tarihi ve benzeri detayları konuşulur. İş yapılır ve teslim edilir ardından da ödeme yapılır. Böylelikle iş sonuçlanmış olur. Upwork çalışma sistemi dahilinde üyeler sınırsız şekilde herşeye başvuru yapamazlar. Kayıt anında 40, devamında da her ay 10 adet başvuru hakkı vardır. Teklif sayısı sınırlıdır. Eğer üyelik Premium ise teklif yapma sayısı artar aylık 80 teklife yükselir ama sınırsız değildir. Upwork firması da her yapılan işten bütçesine göre farklı oranlarda komisyon alır.

Upwork İle Para Kazanma

Upwork Sisteminde Dikkat Edilecekler Nelerdir?

 

Upwork sistemine ilk kez dahil olacaklar için akışı ve bazı ipuçlarını aşağıdaki gibi maddelemek mümkündür. Upwork’te dikkat edilmesi gerekenler nelerdir;

 

  1. Upwork’e Kayıt İşlemini Gerçekleştirin: İlk yapılacak iş upwork.com’dan kaydol’a basıp klasik bir kayıt sisteminden geçerek kaydınızı tamamlamaktır.

 

  1. Sistemde Doğru Bir Profil Oluşturun: Profil oluşturmak en önemli konulardan biridir. Çünkü sizi inceleyecek kişiler profilinize bakacaktır. Sizi ve işlerinizi en iyi anlatan güven veren bir profile sahip olmak önemlidir.

 

  1. Teklifleri Düzenli ve Efektif Verin: Hakkınız olan teklif sayılarını, sınırlı olmasından dolayı, size dönüş yapıp sizinle çalışma ihtimali olacak firmalara vermek, bunun içinde iş ilanlarını önce detaylı olarak incelemek gerekir.

 

  1. Teklif Verme Konusunda Zaman Kaybetmeyin: İş ilanlarını aktif ve güncel takip edip zamanında geç kalmadan tekliflerinizi vermek, Upwork ile para kazanma amacında iseniz, doğru hareket olacaktır.
Oyla post
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status