Yeni Nevresim Takımları Yıkanmalı Mı?

30.12.2022
205
Yeni Nevresim Takımları Yıkanmalı Mı?

Yeni Nevresim Takımları Yıkanmalı Mı? Yeni nevresim takımı satın aldıktan sonra bir an önce eve varmak, yatağınızı güzelce toplayıp uykuya dalmak istiyorsunuz. Peki ya uyumak istediğiniz nevresimin yıkanması gerekiyor mu?
Birçok insan yeni nevresim takımı aldığında ilk kullanımdan önce yıkamaya gerek duymaz ve olduğu gibi kullanmaya başlar. Çünkü satın aldığı yeni nevresim takımları daha önce hiç kullanılmamıştır ve ilk kullanacak olan kişi kendisidir.

Bununla birlikte bu konuda daha hassas olan ve detaylı düşünen insanlarda bulunmaktadır. Her ne kadar yeni de olsa, ilk defa kullanacak kişi de olsa mutlaka sıfır nevresim takımlarını yıkayarak kullanmak daha iyi hissettirmektedir.

Yeni Nevresim Takımları Yıkanmalı Mı?

Yeni Nevresim Takımları Yıkanmalı Mı?

Yeni nevresimler yıkanmalı mı, yıkanmamalı mı?

Yeni nevresim yıkamak zaman ve para kaybı gibi görünse de işin aslı öyle değildir. Neden? İlk olarak, çarşaflar, yastık kılıfları ve nevresimler tamamen temiz görünseler de, ambalajın düzgün ve gösterişli kalması için fabrikada büyük olasılıkla nişasta ve reçine karışımlarıyla işlem görmüşlerdir. Bazı çarşafların veya yastık kılıflarının paketten ilk çıkarıldıklarında dokunulduğunda sert hissetmelerinin nedeni nişastadır.

İkincisi, yeni çarşafların verdiği rahatsızlığın yanı sıra, üretim sürecinde kullanılan kimyasallar ve ayrıca mağazadaki raflarda birikmiş olabilecek tozlar hassas cildi tahriş edebilir. Hatta bazı insanlar alerji geliştirebilir. Bambu gibi doğal lifler bile evinize ulaşmadan tahriş edici maddeler biriktirebilir.

Alerjiye yatkınsanız veya hassas bir cildiniz varsa, yeni yatağınızdaki toz, kalıntı ve kimyasallar reaksiyona neden olabilir. Yeni satın aldığınız nevresim takımlarını önce yıkamıyorsanız, uyku sırasında cildinizin kaşınmasına veya tahriş olmasına neden olabilirsiniz.

Yeni nevresim takımları nasıl yıkanır?

Yeni Nevresim Takımları Yıkanmalı Mı?

Yeni Nevresim Takımları Yıkanmalı Mı?

Yeni nevresim takımını yıkamadan önce üzerindeki etiketi kontrol edin. Etiket, malzeme için yıkama talimatlarına sahip olacaktır. Bundan dolayı yıkama işlemine geçmeden önce her zaman önce bu uyarıları okuyun. Genel bir kural olarak koyu renkli çarşaflar soğuk suda, pamuklu çarşaflar ise ılık suda yıkanmalıdır.

Nevresim takımları nasıl yıkanır?

Sertlik hissinden kurtulmak için derinlemesine ve kapsamlı bir temizlik yapmanız gerekir. Yeni nevresimleri ilk kez yıkarken bir bardak kabartma tozu ekleyin. Yatak takımını sadece kir ve alerjenlerden temizlemekle kalmayacak, aynı zamanda yumuşatacak, nişastayı çıkaracak ve üretim sürecinden kalan her türlü kokudan kurtulacaktır. Bazıları bu aşamada herhangi bir deterjan kullanılmamasını ve sadece kabartma tozu ile yıkanmasını önerir.

Yeni Nevresim Takımları Yıkanmalı Mı?

Yeni Nevresim Takımları Yıkanmalı Mı?

Peki siz yeni aldığınız nevresimleri yıkıyor musunuz? Yoksa yıkamadan mı kullanmayı tercih ediyorsunuz?

5/5 - (1 vote)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status