Yılbaşı Kurabiyeleri Nasıl Süslenir

21.12.2022
140
Yılbaşı Kurabiyeleri Nasıl Süslenir

Yılbaşı Kurabiyeleri Nasıl Süslenir? Yılbaşı kurabiyelerini krema ile süslemek, yapım sürecinden daha kolay olsa da oldukça etkili bir yöntemdir. Ancak, sanatsal becerilere sahip olmadan ve minimum doğaçlama araç kullanmadan kurabiyeleri orijinal bir şekilde nasıl dekore edebilirim? Sorusuna cevabı yazımızda bulabilirsiniz.

Yılbaşı kurabiyelerini süslemeye gelince, çoğu zaman bir başyapıtla ilgili tüm hayallerimizi geride bırakmanın acı gerçeğiyle yüzleşmek zorunda kalırız. Ancak, hemen umutsuzluğa kapılmayın! Sonuçta, kesinlikle başarılı olacak kurabiyeleri düzenlemenin daha kolay yolları var.

Noel kurabiyeleri nasıl süslenir

Yılbaşı Kurabiyeleri Nasıl Süslenir

Yılbaşı Kurabiyeleri Nasıl Süslenir

 

Kurabiyeler için krema hazırlayın. Bunu yapmak için 3 yumurta akı ve 700 gr pudra şekeri çırpmanız gerekecek. Çok renkli bir kremaya ihtiyacınız varsa, gıda boyası eklemeyi unutmayın. Karışımı bir sıkma torbasına veya köşesinde küçük bir delik olan plastik bir torbaya dökün ve ardından tasarıma devam etmekten çekinmeyin.

Bitter veya beyaz çikolatayı ılık suda eritin. Kurabiyeleri pişirdikten sonra, her birinin yarısını eritilmiş çikolataya batırın ve şekerleme serpintileriyle süsleyin.

Hamur, pişirmeden önce renkli M&M’lerle (Bonibon) de süslenebilir. Örneğin, kardan adam düğmeleri veya geyik burnu görevi görebilirler.

Örneğin naneli “egzotik” kurabiyeler yapmayı planlıyorsanız, onu ezilmiş nane şekerleriyle süsleyebilirsiniz.

Yılbaşı kurabiyelerini süslemek için en orijinal seçenekler

Yılbaşı Kurabiyeleri Nasıl Süslenir

Yılbaşı Kurabiyeleri Nasıl Süslenir

 

Kurabiyelerin üzerine “Yeni Yıl dileklerinizi” yazın ve bunları arkadaşlarınıza veya iş arkadaşlarınıza sunun. Böyle bir sürpriz, sıradan bir kartpostala harika bir alternatif olacaktır.

Kağıt veya kağıt mendilden kar taneleri kesin. Pişen ve soğuyan kurabiyelerin üzerine kalıbı yerleştirin ve üzerine pudra şekeri serpin. Kağıdı dikkatlice çıkardığınızda kurabiyelerin üzerinde birbirinden güzel kar taneleri göreceksiniz.

Mektup şeklinde kurabiyeler yapın. Bu seçenek özellikle değişik pişirme kapları olmayanlar için uygundur. Hamurdan birkaç küçük dikdörtgen kesmeniz yeterlidir. Kurabiyeler hazır olduğunda, ana hatları beyaz krema ile belirtmeniz yeterli olacaktır.

Yılbaşına özel kurabiyeleri hazırlayın. Bunu yapmak için, kesilen her figürün 1’den 31’e kadar bir sayıyı göstermesi gerekecektir. Ardından günde bir kurabiye yiyebilir ve aynı zamanda yeni yıla kadar olan günleri geri sayabilirsiniz.

Düğme şeklinde kurabiyeler de yapabilirsiniz. Bunu yapmak için hamurdan birkaç küçük daire kesin. Sonra iki delik açmak için bir pipet kullanın. Deliklerden bir parça kurdele geçirin ve kurabiyeleri birbirine katlayın.

Yılbaşı geyiği yapmak çok kolay

Yılbaşı Kurabiyeleri Nasıl Süslenir

Yılbaşı Kurabiyeleri Nasıl Süslenir

 

Yılbaşı kurabiyeleri yapanların en zorlandığı şeylerin başında geyik şeklinde kurabiyeler gelmektedir. Aslında bunun için çok güzel bir taktik öğreteceğiz size. Bunun için paylaştığımız resimden daha net anlayabileceksiniz.

İlk olarak kurabiye adam kalıbını kullanmanız gerekecektir. Bu sayede hem adam şeklinde kurabiyeler elde etmiş olacak hem de geyik yapımı için ana maddeyi elde etmiş olacaksınız. Kurabiye adamları yaptıktan sonra sıra geyik şeklini ortaya çıkarmaya geldi.

Şimdi ilk olarak kurabiye adamı ters çevirin. Evet, yanlış okumadınız. Ters çevirdikten sonra daha önceden hazırlamış olduğunuz krema ile kurabiye adamın ters duran kafa ve ellerini içine alacak şekilde bir şekil oluşturun.

Daha sonra ters duran kurabiye adamın ayaklarına doğru geyiğin boynuzlarını çizebilirsiniz. Bu şekilde çok güzel bir geyik kurabiyesine sahip olmuş olacaksınız.

Kurabiyelere desen yapmak için sadece bunun için tasarlanmış kalıpları değil, mutfakta bulunan çeşitli malzemeleri, hatta yiyecekleri, örneğin hayvan ve harf şeklindeki makarnaları da kullanabilirsiniz.

4.2/5 - (4 votes)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status